Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8386
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uchybienia w escape roomach

Poniedziałek, 7 stycznia 2019, 18:17
Aktualizacja: Wtorek, 8 stycznia 2019, 21:44
Autor: WAC
Po niedawnym tragicznym pożarze w Koszalinie, w którym zginęło pięć piętnastolatek, w całym kraju trwają kontrole obiektów typu escape room. Nie inaczej jest też w regionie jeleniogórskim.

Jak poinformował dziś (07.01) rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak. Strażacy przeprowadzili 325 kontroli escape roomów, stwierdzili ponad tysiąc uchybień. 26 obiektów, w których wykryto największe nieprawidłowości, zamknięto.

Podobne kontrole odbywają się też w naszym regionie. Spośród dziewięciu tego typu obiektów w rejonie jeleniogórskim sprawdzono pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego cztery. W każdym z nich wykryto mniejsze lub większe nieprawidłowości. W jednym przypadku podjęto decyzję o zamknięciu escape roomu w Szklarskiej Porębie.

Uchybienia jakie stwierdzono to między innymi: złe oznakowanie wyjść ewakuacyjnych oraz miejsc, w których znajdują się gaśnice, zbyt wąskie otwory drzwiowe, składowanie materiałów palnych na drogach ewakuacyjnych, brak gaśnic – mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski. Właściciele pokoi zagadek zostali zobowiązani do rychłego usunięcia nieprawidłowości

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
25%
Złości
17
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group