Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6841
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ubezpieczenie na narty do Francji – na co uważać?

Poniedziałek, 9 marca 2020, 12:48
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2020, 22:06
Autor: ts
Polska: Ubezpieczenie na narty do Francji – na co uważać?
Fot. ts
Jazda na nartach nadal cieszy się dużą popularnością. Wiele osób decyduje się na wyjazd do krajów, w których mogą odwiedzić luksusowe ośrodki narciarskie i zjeżdżać po malowniczych stokach. Jeżeli chodzi o kraje europejskiej, to Francja ma do zaoferowania około 400 takich ośrodków. Chociaż większość z nich znajduje się w Alpach, istnieją także alternatywne opcje dla fanów zjeżdżania na nartach. Chodzi mianowicie o Korsykę, Masyw Centralny, Jurę oraz Pireneje. Mimo wszystko to właśnie alpejskie kurorty przyciągają największą liczbę turystów. Mają one do zaoferowania wiele rozmaitych atrakcji. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, że jazda na nartach wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego właśnie na znaczeniu zyskują ubezpieczenia na narty. Jakie rodzaje polis będą nam najbardziej przydatne?

Jakie rodzaje ubezpieczeń przydadzą się na francuskich stokach narciarskich?
Francja to doskonałe miejsce na narciarski wypad. Sprawdź najlepsze ośrodki na stronie: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/5-najlepszych-osrodkow-narciarskich-we-francji. Jednak zanim tam pojedziesz, nie możesz zapominać o ubezpieczeniu.

Warto rozważyć wykupienie polisy OC w życiu prywatnym. Może się zdarzyć, że to właśnie my będziemy odpowiedzialni za wypadek innych osób. Jeśli chcemy uniknąć odpowiedzialności finansowej z tytułu wyrządzenia szkody na mieniu bądź zdrowi osoby trzeciej, nie obejdziemy się bez tego typu polisy. Jeżeli dysponujemy wartościowym sprzętem narciarskim, warto rozważyć jego ubezpieczenie. Jest to stosunkowo niewielki wydatek w porównaniu do pozostałych rodzajów polis. Oprócz tego warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia NNW oraz usługi assistance. Oba elementy mogą być niezwykle pomocne, jeżeli w trakcie naszego wyjazdu na narty dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Najlepsze ubezpieczenia znajdziesz na stronie: www.polisanarciarska.pl.

Czego nie może zabraknąć w optymalnym ubezpieczeniu narciarskim?
Absolutnie koniecznym elementem jest ubezpieczenie kosztów leczenia (KL). Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku podczas pobytu na nartach, to ubezpieczyciel poniesie wydatki związane z ewentualnym leczeniem. Bez tego typu polisy zmuszeni bylibyśmy na własną rękę pokryć koszty leczenia. W zależności od stopnia obrażeń mogłaby to być całkiem sporo kwota pieniędzy. W ramach ubezpieczenia KL ubezpieczyciel zapłaci między innymi za transport medyczny, pobyt w szpitalu oraz ewentualną rehabilitację. Istnieje jednak pewne ograniczenie. Towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi odpowiedzialność wyłącznie do kwoty, określonej w wykupionej przez nas polisie. Po jej przekroczeniu resztę kosztów będziemy musieli własnoręcznie opłacić. Aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie skontaktuj się z agentem, z Twojej okolicy, którego znajdziesz w katalogu firm.

Potencjalne koszty leczenia poważnej kontuzji odniesionej na stoku narciarskim we Francji mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Jest to naprawdę niebagatelna suma dla przeciętnego Polaka. Wynika to między innymi z wysokich kosztów leczenia w tym kraju. Typowy uraz kolana może przełożyć się na wydatek rzędem prawie 4 tysięcy euro. Za wizytę w ambulatorium przyjdzie nam zapłacić ponad 500 euro oraz kolejne 100 euro za właściwy aparat ortopedyczny. Natomiast sam transport medyczny z powrotem do Polski wyceniany jest na 3 tysiące euro. Jeżeli chodzi o sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, optymalną kwotą jest 30 tysięcy euro. W żadnym wypadku nie warto ustalać niższej sumy, gdyż wtedy znacznie wzrasta prawdopodobieństwo, że będziemy wydawać własne pieniądze.

Jak wygląda kwestia ratownictwa górskiego we Francji?
W Polsce tego typu akcje ratownicze są bezpłatne. Zupełnie inaczej wygląda to we Francji. Osoby nieposiadającej właściwej polisy będą zmuszeni z własnej kieszeni pokryć koszty całego przedsięwzięcia ratunkowego. Taki wydatek zazwyczaj wyniesie od kilku do kilkunastu tysięcy euro. Jeżeli konieczny będzie transport medyczny ze stoku za pośrednictwem śmigłowca, należy przygotować się na zapłacenie 3 lub 4 tysięcy euro. Dlatego też suma ubezpieczenia kosztów ratownictwa musi przewyższać ten poziom. Z tego powodu większość osób wykupujących taką polisę wybiera limit 5 tysięcy euro.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group