Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8968
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tysiące powodów, by kochać Polskę

Niedziela, 2 maja 2010, 14:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 maja 2010, 11:15
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Tysiące powodów, by kochać Polskę
Fot. TEJO
Nawet za bałagan i facetów w białych skarpetkach i sandałach są gotowi miłować Ojczyznę ci, którzy wzięli udział w dzisiejszym happeningu Rady Młodych Wspólnego Miasta zorganizowanym w Dniu Flagi Narodowej.

Biało-czerwono zrobiło się dziś nie tylko na budynkach, w większości ozdobionych flagami w narodowych barwach z racji dzisiejszego święta i jutrzejszej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Polskie kolory zdominowały fragment traktu śródmiejskiego. To młodzi ludzie kleili najdłuższą z możliwych flag z białych i czerwonych kartek, na których poproszeni o deklaracje przechodnie zapisywali, z jakiego powodu kochają Polskę.

Odpowiedzi były przeróżne. Za morza i lasy, za Kowary, za mamę, za prezydentów, za Naszą Klasę, za alkohol, za bigos, za bajki, za Wodeckiego, za Kraków, za Koralgola, za fajnych ludzi, za jabłonie. – Za bałagan – czytamy na jednej z karteczek. Na innej ktoś wyjaśnia, że kocha Polskę za „facetów w białych skarpetkach i sandałach”.

To już druga edycja tej akcji, której siłą sprawczą są młodzi jeleniogórzanie z Pawłami: Gluzą i Ćwiąkało na czele. Rok temu podobny happening miał miejsce na placu Ratuszowym. Tym razem wybrano ulicę 1 Maja. Chyba lepiej, bo długość flagi w perspektywie traktu wyglądała imponująco. Kiedy opuszczaliśmy młodzież około godz. 13, do zapełniania było jeszcze kilkanaście metrów sznurka.

Młodzież organizuje także koncert z jutrzejszego święta. Odbędzie się on wieczorem w Karkonoskim Salonie Sztuki przy restauracji Orient Ekspress na jeleniogórskim dworcu głównym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1009
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group