Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7667
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tysiące odblasków dla poprawy bezpieczeństwie w mieście

Sobota, 17 stycznia 2015, 8:49
Aktualizacja: Niedziela, 18 stycznia 2015, 8:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tysiące odblasków dla poprawy bezpieczeństwie w mieście
Fot. Angela
Od wczoraj (16.01) jeleniogórska straż miejska i policja kontynuują rozdawanie odblaskowych elementów dla pieszych, rodziców z wózkami dziecięcymi, cyklistów, a także uczniów szkół podstawowych. W sumie do mieszkańców trafi ponad tysiąc odblaskowych pasków i cztery tysiące naklejek. Ich koszt to 4500 zł, ale jak przekonują funkcjonariusze – takie odblaski mogą uratować życie.

Pierwsze odblaski z drugiej tury jeleniogórskiej akcji „Pieszy widoczny na drodze” trafiły do mieszkańców wczoraj rano podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed jeleniogórskim Ratuszem. To tu pierwsza czteroosobowa rodzina otrzymała od wiceprezydenta Jerzego Łużniaka i strażników dwa odblaskowe paski dla rodziców i naklejkę na podwójny dziecięcy wózek. „Uśmiechnięta naklejka” będzie chronić też wnuczka pani Anny. – To dobry pomysł, teraz z pewnością po zmroku będziemy bezpieczniejsi – mówili obdarowani.

Naklejki będą rozdawane zarówno w szkołach, jak i podczas patroli pieszych po zmroku. – Trafią one do przypadkowych przechodniów, ale przede wszystkim do tych, którzy nie mają żadnych odblaskowych elementów – mówił komendant jeleniogórskiej straży miejskiej Jerzy Górniak.

Odblaski mają trafić do mieszkańców wszystkich dzielnic Jeleniej Góry, a po akcji profilaktycznej strażnicy zaczną wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy spacerują poza terenem zabudowanym bez odblaskowych elementów, już wymaganych prawem. Przypominamy, że za ich brak można zapłacić do 500 zł kary.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group