Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7259
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Tylko Lwówkowi pozazdrościć…

Niedziela, 12 lipca 2009, 9:04
Aktualizacja: 9:04
Autor: Angela
REGION: Tylko Lwówkowi pozazdrościć…
Fot. Angela
Olimpijskie wymiary, z klubem fitness, siłownią, sauną, jacuzzi, z częścią gastronomiczną, z windami i podjazdami dla niepełnosprawnych, z widownią na trzysta pięćdziesiąt miejsc i innymi atrakcjami – taką halą sportową będzie się mógł pochwalić już za rok Lwówek Śląski. Trwa budowa obiektu. Koszt to 12 mln zł.

Hala ma stanąć przy Szkole Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim. Obecnie już wykonano większość prac ziemnych i wylewany jest beton pod konstrukcję.
– Jeśli tempo prac utrzyma się na takim poziomie jak dotychczas, za rok o tej porze będziemy realizowali prace końcowe przy drogach dojazdowych i bocznych boiskach, które będą dobudowywane obok hali – mówi Ludwik Kaziów, burmistrz Lwówka Śląskiego. Natomiast sam budynek hali za rok powinien być już gotowy.

Koszt wybudowania tej hali łącznie z nadzorem projektowym i inwestorskim to 12 milionów złotych. Jak mówi Ludwik Kaziów, w tym roku gminie na ten cel udało się zdobyć milion sto tysięcy złotych z Totalizatora Sportowego, co pozwoli na wykorzystanie większej kwoty, a w konsekwencji przyspieszy realizację inwestycji.

Hala sportowa we Lwówku Śląskim będzie obiektem o wymiarach olimpijskich, z klubem fitness, siłownią, sauną, jacuzzi, z częścią gastronomiczną, w której znajdzie się miejsce na małą kawiarenką, z windą i podjazdami dla niepełnosprawnych, z widownią na trzysta pięćdziesiąt osób.

– Będzie to hala, w której będzie można rozgrywać zawody rangi mistrzostw Polski czy lig europejskich – mówi burmistrz. Byli decydenci, którzy przyznawali nam pieniądze na budowę tego obiektu na ten rok mówili, że hala jest za droga jak na takie miasto, bo większość hal budowanych na terenie byłego województwa jeleniogórskiego są to mniejsze hale za kwoty około 4,5 – 5 mln złotych.

Samorządowiec uważa jednak, że gminy biedne, a taką jest Lwówek, nie mogą budować obiektów byle jakich. Muszą budować obiekty trwałe, które wytrzymają kilkadziesiąt lat po to by nie wracać do tematu. – Więc zamiast kurnika stawiamy prawdziwą halę – mówi burmistrz Kaziów.

To nie jedyna inwestycja sportowa we Lwówku Śląskim. Zaczęły się też prace przy hotelu na stadionie, a w planach jest przebudowa całego stadionu. Jest opracowana koncepcja modernizacji obiektu na stadionie i samego stadionu. Trwają prace przy remoncie dachu i dociepleniu budynku, a następnym elementem będzie dobudowa skrzydła z częścią hotelową i gastronomiczną, po to by hotel mógł przyjmować ponad 60 osób jednorazowo. Oprócz tego planowana jest przebudowa bieżni, boisk bocznych i boisk pomocniczych, na których teraz odbywają się imprezy rozrywkowe, a nie sportowe, bo ta część jest bardzo mocno zdewastowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1341
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group