Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7978
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Tylko jeden dzień” Teatru Animacji pojedzie w Polskę

Czwartek, 25 czerwca 2015, 7:36
Aktualizacja: 7:38
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Tylko jeden dzień” Teatru Animacji pojedzie w Polskę
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji ze spektaklem “Tylko jeden dzień” Martina Baltscheita w reżyserii Agaty Kucińskiej, w scenografii Anny Chadaj i z muzyką Sambora Dudzińskiego weźmie udział w siódmej edycji programu TEATR POLSKA. I tym samym ma możliwość zaprezentowania się widzom z miejscowości, które na co dzień mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej.

Tak zadecydował Komitet Organizacyjny w składzie: Dorota Głowacka, Iwona Kotwica, Maria Kwiecień, Bożena Sawicka i Hanna Trzeciak, po obejrzeniu spektakli zarekomendowanych do drugiego etapu kwalifikacji.

Teatry biorące udział w programie TEATR POLSKA mają możliwość zaprezentowania swoich przedstawień widzom z miejscowości, które na co dzień mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej. Program inicjuje także współpracę między teatrami a ośrodkami kultury i daje zespołom teatralnym możliwość poznania nowych miejsc oraz przestrzeni do późniejszego wykorzystywania w pracy twórczej.

Bohaterami przedstawienia “Tylko jeden dzień” (w przekładzie Lilli Mrowińskiej-Lissewskiej) są mieszkańcy lasu Lis (w tej roli Radosław Biniek) i Dzik (Rafał Tadeusz Ksiądzyna). Mają zupełnie odmienne natury, lecz jedno ich łączy - słabość do pewnych latających stworzeń. Jętki jednodniówki fascynują ich swoją delikatnością i urodą, a jednocześnie zasmucają niezwykle krótkim, trwającym tylko jeden dzień, życiem. Pewnego dnia rodzi się jętka (Diana Jonkisz), nieświadoma swego losu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group