Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6588
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tylko dyscypliną w cztery litery

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 lipca 2008, 17:21
Aktualizacja: 17:21
Autor: TEJO
Kradzieże wszelkiego rodzaju elementów metalowych i miedzianych oraz włamania do altanek: to przestępstwa dokonane przez 16–letniego wyrostka, który wpadł w ręce policji. Na nic zdał się jego pobyt w ośrodku szkolno–wychowawczym.

Młodego przestępcę o kartotece, której może „pozazdrościć” stary recydywista, dorwali policjanci z sekcji ds. nieletnich i patologii. Jak ustalili, chłopak w nocy z 12 na 13 lipca 2008 roku ukradł rynny miedziane o wartości 750 zł na szkodę jednego z jeleniogórskich dyskontów spożywczych.

Stwierdzono ponadto, że 16-latek w ostatnim czasie popełnił w Jeleniej Górze, co najmniej 12 przestępstw. Były to kradzieże wszelkiego rodzaju rynien i rur spustowych z budynków mieszkalnych, słupków metalowych oraz kradzieże z włamaniem do altanek, gdzie jego łupem były również elementy metalowe. Obecnie policjanci ustalają pokrzywdzonych.

– Ponadto 16-latek w 2007 roku popełnił kilkanaście przestępstw przeciwko mieniu – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. Chłopak między innymi ukradł kabel energetyczny na szkodę MPGiK o wartości nie mniejszej niż 250 zł, okradł trzy podmioty, a jego łupem padła kratownica, dwuskrzydłowe drzwi i blacha.

Ze studzienki kanalizacyjnej ukradł kabel telefoniczny o wartości ponad 800 zł, z jednego z garaży ukradł rower górski, włamał się do sklepu zoologicznego, skąd ukradł karmę dla psów o wartości ponad 2000 zł. Był wielokrotnie notowany za kradzieże elementów metalowych.

Za popełnione czyny karalne nieletni decyzją Sądu Rodzinnego został umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wrocławiu. Pobyt tam nie sprowadził małolata na drogę do normalności. Tym razem również sprawą chłopca zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Skutek, najpewniej, będzie taki sam, bo polskie prawo jest bardzo pobłażliwe dla małoletnich przestępców o spaczonej psychice starych, więziennych wyjadaczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

piipi 29-07-2008 21:59
..a gdzie jest mama,a gdzie jest tato ?.
~zuza 29-07-2008 22:06
na wroniskiego na dzialkach tez grasuje mlody zlodziej mieszkaniec tej dzielnicy i nikt mu jeszcze nic nie zrobil ale ja go odlucze brania cudzych zeczy
piipi 29-07-2008 23:57
..Zuzo,jezli jestes dziewczyna to uwazaj,bo on moze Tobie krzywde zrobic.
~sloneczko 29-07-2008 23:59
najlepiej gdyby uzbrojona banda normalnych,zdecydowanych ludzi zczaila sie gdzies w poblizu altanki,albo iw altance i z zaskoczenia zaatakowala i skopala gowniarzom tylki...Moze wtedy mieli by mala nauczke.Pare takich akcji ze strony pokrzywdzonych pokazalo by wandalom,ze dla policji moze nie sa duzym problemem zas dla wlascicieli ogrodkow tak i musza uwazac,bo moga wrocic z takich nieudanych lowow np.na golaska...;)
~stary wiarus 30-07-2008 10:01
powolac spoleczna (czy obywatelska) straz dzialkowa (czy osiedlowa), to policja i ustawodawcy wezma sie do roboty...
~nie ma 30-07-2008 11:01
Nie ma już Młodzieżowych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, dla młodzieży zdemo...lizowanej w normie intelektualnej zostały one przekształcone w Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapii we wrześniu 2006 roku, a ten koleś to przędzej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym powinien być. I Jeszcze dodam, że "słoneczko" ma racje, skopać tyłki, na czole wypalić, że złodziej i puścić.
~ZUZA2 30-07-2008 12:28
Popieram w calosci, gowniarzom - bo jest ich 2-3 - przydalaby sie solidna nauczka, wchodza na dzialki jak by byli ich wlascicielami i tratuja wszystko co sie da, juz nawet nie czekaja do zapadniecia zmroku i nie zwazaja na to ze jeszcze dzialkowicze sa na swoich dzialkach.
~Pytek 30-07-2008 12:35
To nie tylko ten małolat winien odpowiadać, ale i PASERZY jakimi są bez wątpliwości osoby prowadzące skupy złomu. Rynny w dobrym stanie, bramy, kratownice zbywane przez małolata winny od razu takiemu PASEROWI - wielkiemu kierownikowi puntu skupu złomu dać jasny obraz, że to pochodzi z krazieży!!! i zamiast gotówki poprosić POLICJĘ o ustalenie stanu faktycznego. PRZECIEŻ TAKI ANANAS NIE PIERWSZY RAZ SPRZEDAJE ZŁOM EWIDENTNIE POCHODZACY Z KRADZIEŻY - LUDZIE INTERWENIUJĄ W PUNKTACH SKUPU NP Z JEDNEGO Z oGRODÓW dZIAŁKOWYCH, GDZIE SKARDZIONO PLACHY Z DACHÓW ALTAN - ODPOWIEDŹ - pANISKO kIEROWNIK OMAL NIE POSZCZUŁ PSEM. Zasadzka i zlenie **** złodziejaszkowi może byc dla niego czystym zuskiem - po wówczas Policja będzie ścigała napastników, cop to biedaka pobili tak, ze wylądował w szpitalu. Popropstu celowo spadnie jeszcze ze schodów - porobi sobie wiele dodatkowych siniaków i potem faktrycznie poszkodowani kradzieżami będą jeszcze takiego suczemusynow ( przepraszam suke za dyskredytację) i musili opłacacać odszkodowania a drzeć czy czasami Prokurator nie zażąda od Sadu ukarania ' sprawców pobicia" za naruszenie nietykalnosci cielesnej i i rozstrój zdrowia ( celowowywołany przez samego " poszkodowanego") Dotyczy to również idiotow graficiarzy. A co do skopania - to tego typu typki są wystarczająco uodpornione na bół bo zwyczajem tej kasty jest rozliczanie się i walka o opozysje w światku przestepczym przy pomocy nie tyle pięści co i kasteta, a i noża.
~Baca 30-07-2008 12:37
Piipi !!!Błagam!!!!!!! Przestań sie wydurniac rzekomą cułostkowości i feminizmem, bo wstyd i żenadę przymosić juz i tak temu Wąchockowi!!! Jeśli chcesz co napisać - napisz co z sensem!!!! Chyba, że Cypisek ( proszek do prania) wypłukał dokumentnie....
piipi 30-07-2008 21:11
..do - [~Baca..]...*Cypisek jest przeznaczony dla niemowlaczkow,a *Piipi jest kobieta !!.~Mezczyzni..to zagubione barany, ktorym brakuje dzyn,dzyn dzwonka !!.
~Liczyrzepa 30-07-2008 21:35
Do Bacy: dla Piipi trzeba mieć po prostu duuuuuużo wyrozumiałości i cierpliwości, i do tego, co pisze na forum. To po prostu tylko kobieta, a kobiety - jak wiadomo - mają siano w głowach zamiast mózgów. I nie są to broń Boże inwektywy, a same fakty. Kobieta nie napisze nic o komunikacji autobusowej, korkach w mieście, jak rozwiązać problem ubóstwa, co zrobić z żebrakami, bo ją to zwyczajnie nie interesuje. Kobiety wolą plotkować o mężczyznach i dzieciach, zwierzątkach, ubrankach, kwiatkach, stosunkach międzyludzkich, miłości i nieszczęściu itd. itd. A jak ktoś nie wierzy, wystarczy tylko popatrzeć, przy których artykułach w "Jelonce" Piipi jest najbardziej aktywna, a przy których nie pisze ani słowa. Jej emocjonalne, feministyczne komentarze to też element jej "kobiecości" (osobna sprawa, który mężczyzna wytrzymałby z taką "kobietą"...). Tak jednak kobiety są skonstruowane i nic na to nie poradzimy. Najlepiej chyba spuścić zasłonę milczenia na jej komentarze "ni z gruszki, ni z pietruszki" i zająć się na forum poważniejszymi sprawami. PS. Ja wiem, że Piipi mnie za to zbluzga, ale ten dopisek jest właśnie po to, żeby nie zbluzgała, tylko wysiliła mózgownicę na coś bardziej oryginalnego...
piipi 30-07-2008 23:23
~Podobno udowodniono,ze kobiety maja mniejszy mozg..ALE,czy to nie mezczyzni uparcie twierdza,ze rozmiar nie ma znaczenia ?.
~Sipyc 30-07-2008 23:44
W twoim przypadku piipi rozmiar mózgu rzeczywiście juz nie ma znaczenia, bo ty tego mózgu w ogóle nie posiadasz. Masz tylko bezbarwną galaretę!!!
piipi 31-07-2008 10:34
...~mam kisiel...*
~Sipyc 31-07-2008 15:26
...który nawet jeszcze nie stężał (wiem, bo słyszę, jak chlupocze, gdy "myślisz")...
piipi 31-07-2008 18:53
..do - [~Sipyc..]...ale smakuje !.
~ikęzdzezrpdarnok 4-08-2008 13:04
.................jak serek z nosa..........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group