Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6730
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 11 maja 2008, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Autor: RED
REGION JELENIOGÓRSKI: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. RED
W najnowszym, 83. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.
Krezusi i biedacy
Luksusowe domy, nowe samochody i spore oszczędności – tylko niewielu jeleniogórskich radnych ma taki majątek. To wnioski po przejrzeniu przez nas oświadczeń majątkowych rajców. Najlepiej wiedzie się... byłej władzy.

Bitwa o galerie
Dwa nowoczesne centra handlowe mogą powstać wkrótce w Jeleniej Górze. – Wreszcie nasze miasto nie będzie dziurą – cieszą się mieszkańcy. Tymczasem może się okazać, że do budowy nie dojdzie zbyt szybko. Focus Park może powstrzymać Robert Prystrom, a Pasaż Grodzki.... władze Jeleniej Góry!

Kogo bardziej nienawidzisz
Wypowiedzi Internautów z Jelonki.com posłużyły Teatrowi Jeleniogórskiemu za kanwę nietypowego spektaklu przedstawionego w ramach cyklu „Czas na nowy dramat”. Rzecz tyczyła uprzedzeń rasowych, a konkretnie – Romów. Głębsza treść eksperymentu to pokazanie prawdziwego oblicza Polaków. W tym przypadku pełnego nienawiści i uprzedzenia. Czy słusznie?

Będzie jak w ulu
Ponad trzydzieścioro dzieci w każdej pierwszej klasie. Taka ma być liczebność oddziałów od przyszłego roku szkolnego. Rodzice już dziś buntują się i zapowiadają protesty. Nauczyciele żyją w strachu, bo zagęszczanie spowoduje wyrzucenie niektórych z nich na bruk.

Zrobieni w jelenia
Urzędnicy jeleniogórskiego magistratu czują się oszukani. Na polecenie wydziału promocji zrobili zrzutkę na monety okolicznościowe, tzw. czterojeleniówki, ale wtedy okazało się, że dla nich nie starczyło monet. – Wszyscy dostali, tylko nie my – żalą się. Wydział promocji zapewnia, że wkrótce dostaną upragnione dukaty.

Zgnojeni przez sąsiadów
Prawdziwy koszmar od czterech lat przeżywają Anna Baszak i Ireneusz Stasiak. Wszystko przez sąsiadówchuliganów. – Zastraszają naszą córkę, przebili nam opony w samochodzie i porysowali maskę, a ostatnio kompletnie zdemolowali mieszkanie – opowiadają. Policja wie o tej sytuacji, ale dotąd nie zrobiła nic by pomóc rodzinie!

Załoga do wycięcia
Pięćdziesiąt osób straciło pracę w kowarskiej „dywanówce”. Zakład który jeszcze niedawno dźwignął się z dołka, znowu walczy o przetrwanie. Dlaczego tak się stało i czy to koniec zwolnień?

W numerze ponadto:
– porcja rozmaitości
– poradnik Jelonki i poradnik medyczny
– 660 ogłoszeń drobnych, w tym 134 oferty pracy
– dwie strony sportu
– Jelonka wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group