Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7630
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Twórcza i kreatywna diagnoza w „Muflonie”

Wtorek, 1 maja 2018, 12:13
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Twórcza i kreatywna diagnoza w „Muflonie”
Fot. MDK "Muflon"
MDK „Muflon” pełną parą pracuje nad diagnozą kulturalną mieszkańców Sobieszowa w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018. W ciągu ostatnich kilku dni odbyły się dwa kreatywne warsztaty dla seniorów oraz Kawiarenka Społeczna, które przyciągnęły do Sobieszowa wielu zainteresowanych aktywnym udziałem w kulturze.

– To zupełnie nowe działanie, otwarte na mieszkańców Sobieszowa, na ich pomysły, marzenia i oczekiwania. Nie bez powodu projekt nosi nazwę „TWOJE + MOJE = NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem” – mówi Agnieszka Gierus, koordynator projektu.

- Dołączyliśmy do programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018, dzięki któremu chcemy po prostu realizować pomysły mieszkańców na kulturę. Chcemy dowiedzieć się co możemy dla nich zrobić, jakich wartości w kulturze szukają, jakie wydarzenie sprawi, że wyjdą z domu i przyjdą do nas – dodaje.

W „Muflonie” odbyły się już trzy spotkania połączone z warsztatami i działaniami animacyjnymi, skierowane przede wszystkim do osób dorosłych, rodziców z dziećmi oraz seniorów. Spotkania stały się zarówno okazją do twórczych działań, jak i do bliższego zapoznania się z projektem oraz rozmów na temat kultury w Sobieszowie. Efektem spotkań jest stworzenie diagnozy potrzeb kulturalnych oraz zachęcenie mieszkańców do składania inicjatyw. – W ramach projektu wybierzemy od 3 do 7 lokalnych inicjatyw, które realizować będziemy od września do listopada bieżącego roku. Narodowe Centrum Kultury przeznacza na ten cel 22 tysiące złotych, więc można otrzymać minimum 3,5 tysiąca złotych na realizację swojego pomysłu – zachęcają organizatorzy.

Ostatnie spotkanie dla osób zainteresowanych złożeniem swojej inicjatywy odbędzie się 21 maja (poniedziałek) w godz. 18.00-20.00. Podczas spotkania inicjodawcy pracować będą nad regulaminem oceniania, projektem wniosku i zasadami oceniania. Każdy będzie mógł wziąć udział w giełdzie pomysłów i skonsultować swój projekt ze specjalistami.

Projekt „TWOJE + MOJE = NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group