Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8364
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Turystyczna gala

Środa, 27 października 2021, 6:03
Autor: WAC
Wrocław: Turystyczna gala
Fot. Dolnośląska Organizacja Turystyczna
W poniedziałek (25.10) starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski uczestniczył w gali z okazji Światowych Dni Turystyki, zorganizowanej przez Dolnośląską Izbę Turystyki.

Tegoroczna gala odbyła się w hotelu Ibis Style we Wrocławiu i jak co roku była okazją do przyznania wielu odznaczeń, wyróżnień i nagród, w tym certyfikatów Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Poruszono również najważniejsze kwestie związane z wpływem pandemii na branżę turystyczną.

W konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska w 2021 roku zdobywcami certyfikatu zostali: Kolejkowo, czyli wyjątkowa makieta kolejowa, Turystyczna Trzynastka - grupa zaprzyjaźnionych, dolnośląskich atrakcji turystycznych z terenu Kotliny Kłodzkiej, Ziemi Wałbrzyskiej i Gór Sowich tworzących wspólną ofertę regionalną, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Magiczny Szlak Ducha Gór w Szklarskiej Porębie, Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, Czarna Góra Resort - ośrodek narciarski w masywie Śnieżnika.

Certyfikat specjalny, czyli nagrodę dla najlepszego „młodego” produktu turystycznego na Dolnym Śląsku (funkcjonującego nie dłużej, niż 2 lata) otrzymał Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, prezentujący dolnośląską tradycję i kulturę browarnictwa oraz winiarstwa. Złoty certyfikat otrzymało Hydropolis we Wrocławiu - nowoczesne i interaktywne centrum wiedzy o wodzie.

Turystyka znacząco wpływa na funkcjonowanie naszego regionu – podkreślał marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. - Różnorodność atrakcji sprawia, że na Dolnym Śląsku każdy znajdzie dla siebie interesującą formę wypoczynku. Unikalne dziedzictwo przyrodnicze oraz kulturowe naszego regionu umożliwia kreowanie nowych form turystyki. Warto również przypomnieć, że na Dolnym Śląsku posiadamy największe skupienie zabytków architektury historycznej i sakralnej w skali całego kraju. To ogromny potencjał, który z powodzeniem wykorzystujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
3
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group