Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3534
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Turniej e–sportowy w Piechowicach

Wtorek, 9 lutego 2016, 7:57
Aktualizacja: Środa, 10 lutego 2016, 7:25
Autor: Manu
Piechowice: Turniej e–sportowy w Piechowicach
Fot. BM
W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach zorganizowano już po raz piąty turniej online, tym razem LAN'owy. W zmaganiach e–sportowych Counter Strike (CS) 1.6 wzięli udział uczniowie z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

- W tej grze, jak w innych tego typu, chodzi przede wszystkim o umiejętności, współpracę, zgranie, przewidywanie ruchów przeciwnika i jego drużyny. Gra wymaga refleksu, niesamowitej podzielności uwagi, inteligencji. Co daje zawodnikom? Uczy kreatywności, innowacyjności, pracy w zespole, rozładowuje agresję – opowiada Marcin Spychała.

W turnieju LAN'owym udział wzięło 30 graczy w dziesięciu drużynach. - Uczniowie samodzielnie zgłaszają udział swoich zespołów. Są ferie, więc zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy mają czas, sprzęt i pomieszczenia do przeprowadzenia rozgrywek - mówi organizator Marcin Spychała, na co dzień nauczyciel informatyki w ZSTiL w Piechowicach.

Szkoła nie ukrywa, że osoby zainteresowane tego typu sportem mają dobre predyspozycje, aby kształcić się w zawodach: informatyk i elektryk w klasach o profilu wojskowym. Są to właśnie obecni i przyszli uczniowie ZSTiL w Piechowicach.

- Ktoś by powiedział “To nie przypomina sportu! Co to za sport? Siedzą przy komputerze, strzelają”. A jednak. Jest wiele turniejów e-sportowych, w tym międzynarodowych. Najbliższy odbędzie się w marcu w Katowicach. Są więc turnieje, drużyny, treningi, nagrody, zawodowcy – mówi Lidia Kaczmarczyk Pałucha, inspektor Wydziału Oświaty i Zdrowia w Jeleniej Górze. - Kiedyś za sport nie była uważana szermierka, tenis stołowy, badminton, szachy, brydż, wspinaczka czy aerobik. Niebezpieczny? Uzależniający? Chyba nie bardziej niż wyścigi samochodowe czy boks. Młodzież garnie się do tego sportu, co widać na tym turnieju CS-a w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach – dodaje inspektor Lidia Kaczmarczyk Pałucha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group