Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 2603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tumany kurzu zatruwają życie

Sobota, 15 sierpnia 2009, 7:45
Aktualizacja: Niedziela, 16 sierpnia 2009, 7:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Tumany kurzu zatruwają życie
Trakt śródmiejski wygląda jak wiejskie klepisko.
Fot. TEJO
Na ulicę 1 Maja miał kamienny przywieziono w połowie maja, aby wypełnić szczeliny między kostką brukową całego traktu śródmiejskiego. Jego nadmiar pracownicy Kółka Rolniczego Siedlęcin mieli usunąć po dwóch tygodniach. Minęło niemal trzy miesiące, a pył uprzykrza spacery na trakcie śródmiejskim.

O tumanach kurzu, który każdego słonecznego dnia unosi się nad głowami przechodniów poruszających się po trakcie śródmiejskim (ul. 1 Maja i Konopnickiej), powiadomili nas czytelnicy. Trudno też tego "zjawiska" nie zauważyć przemierzając centrum Jeleniej Góry.

– Turyści zagraniczni, których w tym roku jest wyjątkowo dużo, z obrzydzeniem patrzą na brudną nawierzchnię ul. 1 Maja – mówi pan Mirosław z Jeleniej Góry. – Kto usiądzie w ogródku gastronomicznym, aby napić się kawy lub zjeść ciastko, łyka wraz z nimi kurz, który osiada na potrawach i napojach. To skandal, aby reprezentacyjna ulica w mieście przypominała wiejskie klepisko – podkreśla. – Z kolei kiedy pada deszcz, miał zamienia się w błoto, które brudzi obuwie i odzież spacerowiczów.

Narzekają także właściciele sklepów, którzy codziennie wynoszą na szufelkach kilogramy kurzu wniesionego przez klientów. Częściej trzeba także myć witryny placówek handlowych.

– Dlaczego nadmiar miału nie został uprzątnięty i kiedy to nastąpi? – zapytaliśmy Czesława Wandzla, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. – Kółko Rolnicze Siedlęcin powinno to zrobić już dawno – dziwi się szef lokalnych drogowców. Zapewnił nas, że dopilnuje, by zostało to zrobione .. „już”, a jeśli nie „już”, to „jak najszybciej”. Miejmy nadzieję, że „jak najszybciej” nie potrwa kolejne trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group