Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6868
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Trzynastka” otworzyła swoje progi

Czwartek, 6 kwietnia 2017, 14:10
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2017, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Trzynastka” otworzyła swoje progi
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jeleniej Górze ma czym się chwalić, zatem podczas Dnia Otwartego, który odbył się wczoraj (5.04) w placówce przy ul. Piotra Skargi – rodzice przyszłych uczniów mieli okazję zobaczyć jakie możliwości stają przed ich pociechami.

Współpraca z klubami sportowymi MKS Karkonosze (piłka nożna) i KPR (piłka ręczna), a także liczne zajęcia plastyczne, artystyczne i imprezy z tradycjami – to tylko część z argumentów jakie przemawiają za dobrą opinią „Trzynastki”. Uczniowie zdobywają wiele sukcesów w sporcie, konkursach recytatorskich i wielu innych zmaganiach, ale przede wszystkim – jak podkreśla dyrektor SP 13 Barbara Marszałek-Szurek – jest to szkoła z doskonałą bazą, nauczycielami oraz bezpieczna.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Rozpoczęło się od piosenki towarzyszącej uczniom przez wszystkie lata nauczania podstawowego, a więc „Trzynastka”. Następnie zdolne uczennice recytowały wiersze „Małpa w kąpieli” i „”Krasnoludek”, a także zaprezentowano dwa tańce ludowe. Po prezentacji multimedialnej obfitującej w osiągnięcia i zalety „Trzynastki” przyszedł długo wyczekiwany moment – przedstawienie szkolnego kółka teatralnego o Królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach. Po części artystycznej rodzice wraz z pociechami mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne poznając bazę szkoły.

- Cały rok szkolny współpracujemy z przedszkolami, dzięki czemu pokazujemy naszą bazę, nauczycieli i metod oraz form pracy – powiedziała dyrektor, która podkreśla, że szkoła jest przygotowana na klasy VII-VIII. - Oczywiście czeka nas troszkę remontów, adaptacji i zmiany pomieszczeń, ale stawiamy na jednozmianowość i to pewne, że będziemy ją mieli przez najbliższe lata – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group