Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7677
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Trzynastka” otworzyła swoje progi

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 kwietnia 2017, 14:10
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2017, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jeleniej Górze ma czym się chwalić, zatem podczas Dnia Otwartego, który odbył się wczoraj (5.04) w placówce przy ul. Piotra Skargi – rodzice przyszłych uczniów mieli okazję zobaczyć jakie możliwości stają przed ich pociechami.

Współpraca z klubami sportowymi MKS Karkonosze (piłka nożna) i KPR (piłka ręczna), a także liczne zajęcia plastyczne, artystyczne i imprezy z tradycjami – to tylko część z argumentów jakie przemawiają za dobrą opinią „Trzynastki”. Uczniowie zdobywają wiele sukcesów w sporcie, konkursach recytatorskich i wielu innych zmaganiach, ale przede wszystkim – jak podkreśla dyrektor SP 13 Barbara Marszałek-Szurek – jest to szkoła z doskonałą bazą, nauczycielami oraz bezpieczna.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Rozpoczęło się od piosenki towarzyszącej uczniom przez wszystkie lata nauczania podstawowego, a więc „Trzynastka”. Następnie zdolne uczennice recytowały wiersze „Małpa w kąpieli” i „”Krasnoludek”, a także zaprezentowano dwa tańce ludowe. Po prezentacji multimedialnej obfitującej w osiągnięcia i zalety „Trzynastki” przyszedł długo wyczekiwany moment – przedstawienie szkolnego kółka teatralnego o Królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach. Po części artystycznej rodzice wraz z pociechami mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne poznając bazę szkoły.

- Cały rok szkolny współpracujemy z przedszkolami, dzięki czemu pokazujemy naszą bazę, nauczycieli i metod oraz form pracy – powiedziała dyrektor, która podkreśla, że szkoła jest przygotowana na klasy VII-VIII. - Oczywiście czeka nas troszkę remontów, adaptacji i zmiany pomieszczeń, ale stawiamy na jednozmianowość i to pewne, że będziemy ją mieli przez najbliższe lata – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~GOSIA20042008 6-04-2017 15:53
Oczywiście szkoła w opisana w samych superlatywach, ale jak jest naprawde, człowiek przekonuje sie jak zapisze juz dziecko do tej szkoły. Mam bardzo przykre doświadczenie z jednak z wychowawczyni,która stosuje kary wobec dzieci moze nie fizyczne ale potrafi krzyczec i tak zdołowac dziecko ze dziecko boi sie isc do szkoły, gdy tylko wyszlo wszystko na jaw zabralismy dziecko z tej szkoły.Nie polecam zapisywac tam dzieci ponieważ nauczycielka po interwencii rodziców zaczeła automatycznie zaniżaczć stopnie i przestała sie odzywac do dziecka a nawet obraziłas sie na nas nie mowiac nawet dzień dobry na korytarzu. przykre tylko ze nawet dyrekcja nie pomaga w takich sytuacjach rodzicom rozwiazywac problem,zostalismy z tym sami ale na szczescie sp 10 ma dyrekcje otwarta i wspierajaca rodziców.
~Mamaaaa 6-04-2017 19:32
Mój syn jest uczniem trzynastki, jest obecnie w II klasie. Wczoraj brał udział w występach przygotowanych dla gości. Po powrocie do domu przytulił się do mnie i powiedział, że jest najszczęśliwszy na świecie bo chodzi do najlepszej szkoły w mieście! Czuł się doceniony, dumny z siebie, koleżanek i kolegów. Pytał czy słyszałam jak głośne były brawa? I czy widziałam jak podobało się innym dzieciom w jego szkole? Czy można dać lepszą recenzję? Wiem, że moje dziecko oprócz tego, że osiąga dobre wyniki w nauce jest zintegrowany z klasą oraz resztą szkoły i dobrze się tam czuje. Cieszę się, że może być jej częścią.
~fff 6-04-2017 20:07
Szkola naprawde dobra polecam
~ 6-04-2017 21:42
Do 13 chodzilo 3 moich dzieci . I moge powiedziec tak. Ani dziecko ani rodzic nie moze sie wychylac. Lepiej dla nich.
~do gosia 6-04-2017 21:58
Kobieto, opisujesz jakiś jeden przypadek i ma mieć to wpływ na setki uczniów w tej szkole i dziesiątki nauczycieli?? I od razu nie polecam?? a może Twoje dziecko sprawia problemy wychowawcze i jest z tzw patologii przynosi nawyki do szkoły? Myślisz że w innych szkołach nie ma takich zdarzeń i wszyscy są tacy cudowni? wiele winy leży w samym rodzicach i ich dzieciach, ale jak to zwykle bywa wszyscy źli tylko nie JA:)))
~wdzięczna 7-04-2017 9:48
o każdej szkole można mówić różnie, ale ja wiem jedno jestem wdzięczna 13 za edukację moich dzieci, za poświecenie czasu i serce. Nigdy nie żałowałam, ze moje dzieci chodziły do tej szkoły. Polecam.
~ 7-04-2017 11:19
Szkoła godna polecenia. Przez tyle lat ani ja ani moje dzieci nigdy nie spotkała tam żadna przykrość. Wręcz przeciwnie .Dzieci są zadowolone i chetnie idą do szkoły. Nauczyciele i dyrekcja zawsze pozytywnie i z uśmiechem podchodzą do dzieci i rodzica.
~małgosia 7-04-2017 21:42
Moje dzieci chodzą do 13 i są zachwycone. Kochają swoją szkołę, panią. Mnóstwo wycieczek, imprez, wyjść wszelkiego rodzaju- lekcji w terenie. Nie lubią weekendu bo trzeba rozstać się ze szkołą, w której codziennie mają jakieś wyzwania, doznania. jestem szczęśliwa że moje dzieci będą tam 8 lat. Z żadnej szkoły tylu wspomnień i niezapomnianych wrażeń by nie wyniosły.
~Gosia i już 8-04-2017 14:13
Moja córka również chodzi do 13-tki i bardzo Jej się podoba a skoro moje dziecko jest szczęśliwe to ja tym bardziej. W większości to rodzice sieją ferment i odstawiają histerię a na dodatek podważają zdanie nauczyciela i w tym momencie dziecko traci szacunek do pedagogów bo przecież mama w domu powiedziała ŻE PANI JEST GŁUPIA. Ale zobaczymy za parę lat co z tych dzieci wyrośnie gdy już w podstawówce czują się bezkarnie..... Polecam 13-tkę z czystym sumieniem!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group