Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7463
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzy kolacje w Paulinum z Bachem i Haendlem

Poniedziałek, 16 listopada 2009, 9:06
Aktualizacja: 22:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Trzy kolacje w Paulinum z Bachem i Haendlem
Fot. TEJO
Kameralny spektakl kostiumowy Teatru im. Norwida „Kolacja na cztery ręce” jeszcze tylko trzy razy będzie można obejrzeć we wnętrzach Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze.

Inscenizację sztuki Paula Barza o spotkaniu dwóch geniuszy muzycznych baroku Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla Teatr im. Norwida wystawił poza macierzystą sceną wykorzystując przychylność właścicieli i magię stylowych wnętrz dawnej rezydencji Kramstów. Spotkanie kompozytorów w rzeczywistości nie zdarzyło się nigdy, ale w teatrze zawsze zdarzyć się może. Co wyniknie ze zderzenia dwóch przeciwnych osobowości, bez których trudno sobie wyobrazić rozwój muzyki?

Fascynujące kreacje Bogdana Kocy (Bach), Marka Prażanowskiego (Haendel) oraz Piotra Konieczyńskiego (Schmidt) oraz klimat pałacu to tylko jedne z powodów, dla których warto obejrzeć tę sztukę. Przedstawienia odbędą się we wtorek (17 XI), czwartek (19 XI) oraz sobotę (21 XI) w Pałacu Paulinum o godz. 19. Jest możliwość zakupu biletu łącznie z kolacją w pałacowej restauracji.

Później spektakl trafi na małą scenę Teatru im. Norwida. Nie jest wykluczone, że aktorzy zagrają także we wnętrzach jednego z pałaców w Kotlinie Jeleniogórskiej. Mówi się o zabytku w Wojanowie.

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group