Czytających: 9481

Jelenia Góra: Trzecie zwycięstwo

Niedziela, 1 grudnia 2019, 17:30
Aktualizacja: 17:52
Juniorki Wichosia Jelenia Góra odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach dolnośląsko–lubuskich. W niedzielnym starciu z WSTK Wschowa zabobrzanki wygrały pewnie, 84:46.

Przed pojedynkiem w sali Szkoły Podstawowej Nr 11 Wichoś miał na swoim koncie 2 zwycięstwa i 4 porażki, a rywalki o jedna wygrana mniej. Jeśli ktoś się spodziewał wyrównanego starcia, to szybko został sprowadzony na ziemię. Już w pierwszej odsłonie jeleniogórzanki wypracowały solidną przewagę, którą w kolejnych kwartach powiększały. Ostatecznie ekipa z Zabobrza zwyciężyła 84:46 i awansowała na 5. miejsce w tabeli. Następny mecz juniorek Wichosia w połowie grudnia we Wrocławiu z Gwardią.

KS Wichoś Jelenia Góra - WSTK Wschowa 84:46 (20:5, 21:18, 26:10, 17:13)

Wichoś: Pladzyk 18, Wałęska 15, Grabowska 14, Wadecka 14, Mosoń 10, Rybkiewicz 8, Biniek 3, Kuty 2, Morańda.
WSTK: Żaglewska 11, Płudowska 10, Samanta Duda 8, Sandra Duda 8, Piszewska 8, Antoniuk 1, Ciesielska, Kowalska.