Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 4783
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwają remonty dróg. Kierowcy noga z gazu!

Wtorek, 3 czerwca 2014, 7:59
Aktualizacja: Środa, 4 czerwca 2014, 8:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trwają remonty dróg. Kierowcy noga z gazu!
Fot. Angela
Co najmniej do końca tego tygodnia ekipy remontowe będą pracowały przy usuwaniu dziur na ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze, ale utrudnień kierowcy mogą spodziewać się także w wielu innych miejscach w mieście. Podajemy listę dróg, gdzie zmotoryzowani powinni zachować szczególną czujność i zwolnić.

Prace na ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze trwają od ubiegłego tygodnia. I nic w tym dziwnego, bo ulica od lat wymaga gruntownej przebudowy. – Jesteśmy przygotowani do tego zadania dokumentacyjnie, ale wciąż brakuje pieniędzy na realizację, a ulica rzeczywiście wymaga gruntownego remontu, którego nie było tam od wielu lat – przyznaje Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. –

Obecnie fragmenty jezdni są wycinane i w to miejsce kładziona jest nowa nawierzchnia. Zapadniętych jest też kilka studzienek, które trzeba odkuć i obmurować. Prace utrudnia nam pogoda, bo masy bitumicznej na mokrą nawierzchnię położyć się nie da – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Równocześnie trwa remont przy ul. Pocztowej, gdzie łatane są dziury po korzeniach wyciętych drzew.
Na jeleniogórskich drogach przy usuwaniu dziur pracują dwie ekipy. W wielu miejscach ubytki łatane są punktowo. Tak jest np. na ulicach: Skowronków, Wesołej, Mickiewicza, Wyczółkowskiego, Spółdzielczej (stacja Orlen), Karłowicza, Groszowej, Kilińskiego, Matejki, Działkowicza i innych.

Nieco dłużej robotnicy popracują na ulicach: Wrocławskiej, Jana Pawła II, Różyckiego, Okrzei, Kubsza, Chełmońskiego, Krasickiego, Wincentego Pola, Słowiańskiej czy Lipowej, gdzie prace przewidziane są na najbliższy miesiąc.

Za nami natomiast jest już remont m.in. ul. Wolności (od Małej Poczty do Korczaka), Uroczej czy rejon ulicy Kochanowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group