Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6154
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trwa śledztwo w sprawie oszusta samochodowego

Sobota, 27 grudnia 2008, 10:12
Aktualizacja: 10:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Trwa śledztwo w sprawie oszusta samochodowego
Fot. .....
Jeleniogórscy śledczy badają sprawę Jana B. podejrzanego o oszukanie co najmniej kilkudziesięciu osób z całej Polski, które dały się nabrać i wpłaciły zaliczki wierząc w atrakcyjną ofertę kupna auta.

– Z dotychczas zebranego materiału dowodowego wynika, że 43-letni mieszkaniec Nowego Targu, właściciel firmy F.H.U.P „Jan” Białoń Jan z siedzibą w Pyzówce przy ulicy Polnej 4, a prowadzący działalność faktycznie w Jeleniej Górze przy ulicy Bankowej 36, od lipca do grudnia tego roku oferował do sprzedaży samochody na stronie www.bailoncars.pl – poinformowała prokurator Violetta Niziołek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Zainteresowanych „atrakcyjną” ofertą nie brakowało. Jan B. tylko zacierał ręce. Obiecywał klientom złote góry i pobierał od nich zaliczki na poczet zakupu nieistniejących samochodów. Zrobieni z konia wpłacali nie mniej niż po sześć tysięcy złotych na wskazane konto.

Oszust wpadł na początku grudnia dzięki współpracy policji z Nowego Targu i Jeleniej Góry. Sąd, na wniosek prokuratury, aresztował hochsztaplera na trzy miesiące, do marca 2009 roku.

Prokuratura Okręgowa prosi o kontakt wszystkie osoby pokrzywdzone w wyniku działalności Jana B. Telefon: 0-75 642 84 46.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group