Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3566
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa majówka w Bukowcu

Wtorek, 2 maja 2017, 6:53
Aktualizacja: Piątek, 5 maja 2017, 7:22
Autor: Joanna
Region: Trwa majówka w Bukowcu
Fot. Użyczone
Od 29 kwietnia do 6 maja w Pałacu w Bukowcu przygotowano wiele atrakcji. Odbywają się koncerty, wystawy, kiermasze artystyczne, pokazy, a wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny.

Majówka w Bukowcu rozpoczęła się otwarciem wystawy Tkactwa Artystycznego Magdaleny Martyniuk – Sielickiej oraz Elżbiety Sielickiej. Dzieła artystek można było podziwiać w salach pałacu. Pierwszego dnia majówki odbył się również finałowy koncert warsztatów perkusyjnych uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Jeleniej Górze (Cieplice). Podczas koncertu wystąpili gościnnie Se Mi Hwang, znakomita koreańska perkusistka, która uzyskała pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności na szóstym światowym konkursie marimby w 2012 roku w Stuttgarcie, a także pierwsza nagrodę w kategorii perkusyjnej w konkursie Felix Mandelssohn – Bartholdy w 2013 roku. Wraz z artystką wystąpił szwedzki wibrafonista i marimbista Anders Astrand.

W niedzielę (30.04) można było spotkać się z reżyserem filmowym Henrykiem Bielskim (reż. m.in. Ballady o Januszku czy Warszawskich Gołębi). Wyświetlono film z 1978 roku pt. „Koty to dranie” a na koniec wystąpił duet – Barbara i Krzysztof Postrożny.

Kolejnego dnia majówki, w poniedziałek, w Artystycznej Stodole wystąpiła polska grupa bluesowa, czyli zespół J.J. Band, który występuje od 2001 roku. Natomiast dla tych, którzy jeszcze nie byli, a chcieliby odwiedzić Bukowiec, jest jeszcze szansa. Dziś (2 maja) o godzinie 16.00 odbędzie się występ zespołu Hayat z Jeleniej Góry. Grupa ta, zaprezentuje pokaz tańca orientalnego oraz flamenco . A w środę już od godziny 13.00 atrakcje dla najmłodszych. W Artystycznej Stodole w odbędzie się spektakl klauna Rufi Rafi. Organizatorzy zapraszają również na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Moje Miejsce” oraz na koncert folkowego zespołu Szyszak, który odbędzie się w Starym Browarze w Bukowcu 6 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group