Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7858
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Czwartek, 23 stycznia 2020, 11:07
Aktualizacja: Piątek, 24 stycznia 2020, 5:58
Autor: 112
Powiat: Trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Fot. Archiwum Policji
Dzisiaj (23.01) policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą w regionie akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ma ona na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dlatego aktywność policjantów będzie koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.

Podczas działań nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Policjanci apelują, aby piesi również uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone, niż kierującego pojazdem. Zawsze należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnię, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Wkraczając na jezdnię upewnijmy się, że nadjeżdżający pojazd zwalnia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group