• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 7:39
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 2929
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trudno tak żyć!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 maja 2019, 7:04
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 6:35
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
– To mieszkanie miało być szansą na lepsze życie dla mnie i moich dzieci, niestety pojawił się w nim grzyb, który niszczy nasze zdrowie – skarży się Ewa Górnicka z ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze. – Przez zawilgocone ściany, wywołujące u nas szereg chorób, wyprowadzi ł się mój starszy syn – dodaje zrozpaczona kobieta. Głównym problemem jest brak wentylacji w tym lokalu. Po naszej interwencji jest nadzieja na poprawę warunków mieszkaniowych jeleniogórzanki.

Ewa Górnicka przez wiele lat mieszkała w malutkim mieszkaniu na tej samej ulicy. Niewielki metraż mieszkania był tam jednak najmniejszym problemem. Jej konkubent urządził jej prawdziwe piekło na ziemi. Pił, bił, poniżał. Do tego przegrywał wszystkie pieniądze „na automatach”.

Przez lata znosiłam to, bałam się, ale któregoś dnia odważyłam się i spakowałam jego rzeczy – mówi pani Ewa. – Do obecnego mieszkania komunalnego, które ma 57 metrów kw. przeprowadziliśmy się w 2014 roku. Już bez mojego byłego partnera. To miała być szansa na lepsze życie dla mnie i moich dzieci. Niestety od początku pojawiły się problemy. Kratki wentylacyjne były z niewiadomych przyczyn zamontowane nie na górze, a na dole, przy podłodze. Przez to wentylacji w mieszkaniu praktycznie nie było. W marcu 2015 roku przez niesprawny junkers i brak dopływu powietrza mój syn Adrian zatruł się tlenkiem węgla. Niewiele brakowało, a straciłabym dziecko. Do zatrucia doszło podczas kąpieli. Po tym zdarzeniu Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wymienił junkers na nowy, ale cieszyłam się nim niezbyt długo. Zepsuł się i musiałam kupić kolejny na własny koszt – dodaje Ewa Górnicka.

Przez brak wentylacji na ścianach we wszystkich pomieszczeniach pojawiły się pleśń i grzyb. Zdaniem lokatorki, to przyczyny ciągłego chorowania jej i jej synów.

Cały czas boli nas głowa, mamy chore zatoki niemal przez cały rok, zapalenia oskrzeli i płuc kilka razy w roku – skarży się jeleniogórzanka. – Przez to w lutym br. mój starszy syn wyprowadził się z domu do konkubiny swojego ojca, który obecnie pracuje w Niemczech. Ja siedzę w domu i płaczę. I nic nie mogę zrobić. Kilkanaście razy informowałam już administrację o tym, że nie mamy wentylacji, że mamy wilgoć. Technicy przychodzili, rozkładali ręce i wychodzili. W tzw. międzyczasie okazało się, że na ścianie, gdzie usytuowana jest kabina prysznicowa ktoś poprowadził prąd. Sprawa wyszła na jaw, kiedy doszło do rozszczelnienia rury i woda ciekła mi po ścianie. Bogu dzięki, że nas ten prąd nie zabił. W lutym br. na moją prośbę o usunięcie grzyba ze ścian i sufitów usłyszałam od pana z ZGKiM: „nic pani na to nie poradzę”. Więc co ja mam robić? Staram się osuszać ściany grzejnikiem płacąc horrendalne rachunki za prąd, ale to nic nie daje. Nawet gdybym sama usunęła grzyb - na co mnie nie stać – za chwilę na ścianach będzie to samo, bo nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza – dodaje pani Ewa.

Po naszej interwencji dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze obiecał, że pani Ewa Górnicka otrzyma pomoc.

W tym tygodniu nasi pracownicy usuną ze ścian i sufitów pleśń i grzyb – zapewnia Jerzy Lenard, dyrektor ZGKiM w Jeleniej Górze. – Ponadto, kolejnym krokiem będzie rozwiązanie w tym mieszkaniu problemu wadliwej wentylacji. Nasi technicy sprawdzą, w jaki sposób należy to zrobić i przeprowadzą konieczne prace – dodaje szef Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Do sprawy wrócimy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
6%
Cieszy
1
2%
Dziwi
6
10%
Nudzi
14
23%
Smuci
8
13%
Złości
29
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~Tersz 20-05-2019 7:38
Panie dyrektorze nic na to nie poradzę - zwalniam pana/ią!
~Maryjan 20-05-2019 8:27
Okno otworzyć i jest wentylacja.
~Anonim+ 20-05-2019 8:30
do: ~Maryjan (8:27)
Jak na to wpadłeś? Genialne, też tak chciałbym mieć!
~kabaret 20-05-2019 13:47
do: ~Maryjan (8:27)
Hihi dobre, zwłaszcza w zimie.
~łoj 20-05-2019 15:26
do: ~Maryjan (8:27)
Łeb sobie otwórz, może jakiś zbłąkany mózg tam wpadnie.
~Mikołaj 20-05-2019 8:38
Niech pozasłania jeszcze bardziej okna to nie będzie miała grzyba
~Qlturalny 20-05-2019 9:39
do: ~Mikołaj (8:38)
Domyślam się, że okna zasłonięte zostały tylko do zrobienia zdjęć, żeby nie robić pod światło. Swoją drogą cb takie zagrzybione budynki to tylko do wyburzenia się nadają, a mieszkańcom można dać inne lokale - w końcu 1/3 mieszkań którymi dysponuje miasto i tak stoi opustoszała
~Miros 20-05-2019 12:24
do: ~Qlturalny (9:39)
Qltualny typowe komusze myślenie ,wyburzyć , rozwalić zamiast remontować.
~ 20-05-2019 13:08
do: ~Qlturalny (9:39)
Dać???
~pff 20-05-2019 9:07
No chyba lekka przesada. Mam lekarstwo na wszystkie Pani bolączki, łącznie z grzybem. Nazywają sie "praca". Nawet na tym portalu rubryka "dam pracę" trzeszczy w szwach. Moze kokosów nie obiecują, ale na wybicie otworów wentylacyjnych zapewniających prawidłową cyrkulację powietrza powinno wystarczyć.
~zaboberek 20-05-2019 9:13
do: ~pff (9:07)
Są ludzie,którzy szukają pracy lżejszej od spania.Dorosły syn,zamiast pomóc matce,to zwinął się i uciekł.
~ 20-05-2019 14:19
do: ~pff (9:07)
nie rozumiem co ma wspolnego praca z zagrzybionym mieszkaniem . nie nalezy oceniac wszystkich wg siebie. A tej Pani z artykulu zycze suchego mieszkania.
~ 20-05-2019 21:34
do: ~zaboberek (9:13)
A co w tym dziwnego? Wychował się w domu, w którym panowało przekonanie, że świat ma rozwiązywać za mnie wszystkie problemy, ja nie jestem za nic odpowiedzialny. Tak go wychowano i tak postępuje... Niestety, wzorce z dzieciństwa (te złe i te dobre) zazwyczaj powiela się przez całe życie.
~ 20-05-2019 21:41
do: ~ (14:19)
? Jaja sobie robisz? A to ma do tego, że jak się człowiek weźmie do roboty, to może albo doprowadzić mieszkanie komunalne do porządku, albo jeśli nie ma takiej opcji (lub opcji przydziału innego mieszkania) - wynająć mieszkanie, które będzie bezpieczne i komfortowe. Miliony ludzi w tym kraju ciężko zapierniczają na to, żeby nie mieszkać w syfie i grzybie. Nie łażą do gazety, tylko do pracy.
~T*E*J*O 20-05-2019 9:12
Panie prezydencie masz pan jaja? Daj kobiecinie lokal który miasto próbuje sprzedać już któryś rok z koleji i nic z tego na ul Klonowica 😉 W sumie tam jest kilka mieszkań które miasto próbuje sprzedać dłuższy czas a one tylko niszczeją ,oddacie jak jak tam też będzie grzyb?????
~Realistka 20-05-2019 11:29
do: ~T*E*J*O (9:12)
I co jeszcze ma dać? Aa co ta Pani daje rodzinie społeczeństwu,.
~ 20-05-2019 14:22
do: ~Realistka (11:29)
mieszkanie! w takim w ktorym bedzie mogla zyc.To podstawowe prawo kazdego czlowieka.
~ 20-05-2019 10:13
miasto tylko przekazuje mieszkania do remontu i to trzeba wyłożyć spore pieniądze na te remonty-po 60 ty.zł.A takie np. budynki,jak po urzędzie skarbowym stoją i niszczeją, a ile jest w mieście pustostanów,oddać to ludziom za 1 zł. i niech sobie te lokale remontują nawet przez 10 lat,a nie jak jest teraz, mieszkanie do remontu, ale czas realizacji jest ograniczony do 3-6 miesięcy,a skąd osoba, czy rodzina bez mieszkania ma nagle wziąć na taki remont kilkadziesiąt tysięcy zł. i przeprowadzić remont w ciągu 3 miesięcy, to absurd.Absurdem jest też uchwała Rady Miasta,że na jednego mieszkańca w J.G.powierzchnia mieszkaniowa to minimum 5 metrów kwadratowych na osobę, nie bierze się pod uwagę przy przydziale mieszkania z zasobów lokalowych R.Miasta nawet tego,że na 5 metrach kwadratowych, to można najwyżej postawić krzesło, stół a spać pod sufitem.Nie ma tu w J.Górze żadnej polityki pro społecznej w tej dziedzinie, pustostanów jest dużo,programu Mieszkanie Plus nie widać, to po co nam Wydział Lokalowy itp.,tylko po to,by mieć etaty za nasze podatki.? Socjalizm ma to do siebie,że sam stwarza problemy,by potem je zwalczać na polu walki i lepszą i świetlaną przyszłość. Precz z neo bolszewią!!! W.
~pff 20-05-2019 10:25
do: ~ (10:13)
Typ posługujący się terminami w rodzaju "przydział mieszkania" zarzuca komuś "neobolszewię". Jaki przydział ? Moze jeszcze przydział samochodu, terminu u kosmetyczki i butów ? Mieszkania się kupuje, lub wynajmuje, a normy metrów ustala się sobie samemu, wg potrzeb i możliwości.Domaganie się w tej materii czegokolwiek od kogokolwiek to komunizm w czystej postaci. Ile ta pani ma lat ? Zaloze sie,ze polowe mniej niż wygląda. Padła ofiarą własnych wyborów, własnych działań i zaniechań. Na nieszczęście obdarzyła swiat potomstwem, w Polsce chwilowo dopadł się do wladzy regime glaszczący takiego wyborcę, jak szanowna pani i moj przedmowca.Wyborcę -socjopatę .Nie z takiego syfu Polska się podnosiła, więc optymistycznie patrzę w przyszłość, ale cieszyć tez nie bardzo jest sie z czego.
~ 20-05-2019 10:45
do: ~pff (10:25)
zapraszam adwersarza do lektury przepisów prawa lokalowego i Uchwały Rady Miasta Jeleniej Góry w sprawie przydziału lokali mieszkaniowych z zasobów Miasta J.Góra,tam wszystko jest napisane i o 5 metrach kwadratowych też na jedną osobę. to wstyd,by ludzie płacący czynsz nie mogli wyegzekwować należnych im praw za używanie lokalu,bo jeśli kupimy np.kiełbasę zatruta jadem kiełbasianym i się tym zatrujemy to kto ponosi winę, świadomie sprzedający ten zatruty towar kupiec, czy kupujący ten zatruty towar klient.Prawo o ochronie konsumentów wyrażnie stwierdza,że to wynajmujący,sprzedający jakieś dobro jest zobowiązany do sprzedaży-najmu sprawnego towaru, a w tym przypadku lokalu mieszkalnego.Ja bym na miejscu tej pani sprowadził Sanepid,i sprawę skierował do sądu o naruszenie bezpieczeństwa i zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców takiego lokalu,bo to przecież właściciel ,czyli Urząd Miasta ma obowiązek w razie wynajmowania lokalu, wynająć lokal sprawny technicznie i bezpieczny dla lokatora, a nie norę zagrzybioną i zagrażająca życiu,czyż nie tak?
~ 20-05-2019 13:11
do: ~ (10:13)
nie znasz mentalności takich ludzi.wezmą mieszkanie a za pół roku będą "płakać" ,że dostali zagrzybione w fatalnym stanie i jeszcze kazali remontować.w obecnej sytuacji politycznej rozdawnictwo co prawda króluje ,ale nie dajmy się zwariować...
~ 20-05-2019 16:09
do: ~ (13:11)
a co ma mentalność do strony technicznej i odpowiedzialności właściciela za stan techniczny właściciela lokalu-mieszkanie do wynajęcia ma być niezagrzybione, suche i mają być sprawne wszystkie urządzenia typu ogrzewanie, kanalizacja,wodociąg,gazownictwo,energia elektryczna.W mieszkaniu spełniającym prawne standardy do wynajęcia jakiemuś lokatorowi według prawa lokalowego musi być zainstalowana toaleta-sprawna,łazienka a w niej ciepła i zimna woda,kuchnia do gotowania i pralka, okna szczelne,drzwi też,podłogi nie podziurawione itp.Nie ma to nic wspólnego z poglądami politycznymi najemcy,jego mentalnością,wyznaniem religijnym i wykonywanym zawodem.A najemca ma po prostu obowiązek dbać o powierzone do zamieszkania mieszkanie według obowiązujących przepisów, a w razie zniszczenia takiego lokalu ponosi odpowiedzialność przed sądem i dodatkowo może być eksmitowany.Po prostu w Jelenie Górze władze miasta nie dbają w wystarczający sposób o lokatorów,nie budują tanich mieszkań dla mniej sytuowanych materialnie mieszkańców miasta, bo gdzie jest choćby początek programu rządowego pod nazwą Mieszkanie Plus,czy władze J.G.zrobiły coś,jako samorząd w tej sprawie.a wiadomo,brak mieszkań powoduje też ubytek ludności i to tej młodej,która powinna być przyszłością Jeleniej Góry, przez ostatnie 20 kilka lat J.Góra utraciła prawie 1/3 swoich mieszkańców, z liczby ok.100 tysięcznego miasta pozostało do dziś ok.68 tysięcy ludzi tu zamieszkujących.Czy to nie powinno dawać powodów do zastanowienia się,dlaczego o 1/3 ogółu liczby mieszkańców miasta ubyło w przeciągu 2 dekad? W.
tomek44 21-05-2019 11:07
do: ~ (16:09)
Za mieszkanie do wynajęcia o podobnym metrażu zapłaciła by spokojnie z 1500zł teraz zapytaj ile płaci miastu za komunalkę. Jakby syny chciały matce pomóc to by się do roboty wzięli i wspólnie coś wynajęli.
~ 20-05-2019 10:30
aby mieć mieszkanie z zasobów miasta, trzeba otrzymać przydział na ten lokal,przydział daje wydział lokalowy, a po podpisaniu umowy o najem lokalu,za ten przydział najemca płaci czynsz,zatem nie jest to rozdawnictwo,a zwykła transakcja handlowa.Wiadomo jest, że Jelenia Góra to składnik większościowy post komuny zwanej Czerwona Kotliną,to termin neo bolszewii jest tu na miejscu, co wkoło widać, słychać i czuć.
~pff 20-05-2019 11:36
do: ~ (10:30)
Normalna transakcja rynkowa ? Sprawdź najpierw ceny wynajmu mieszkań w Jeleniej Górze, a następnie porównaj z wysokością czynszów lokali komunalnych, to raz. Żaden jeleniogorzanin nie doklada się w podatkach do utrzymania prywatnych mieszkań pod wynajem, a do mieszkania tej pani dokładają wszyscy , to dwa.Już widzę, jak bohaterka regularnie płaci miastu czynsz, jasne. Ręce opadają. Jesli ta kotlina jest czerwona, to dzięki takim jak wy.
~Gratuluje 20-05-2019 13:37
do: ~pff (11:36)
Gratuluję osadu ,który brzmi juz widzę jak bohaterka płaci regularnie czynsz . Wnioski te oparte zostały rozumiem na podstawie czego ??? Tego ,że poszła z tym do gazety ?? Proszę po chodzić i się dowiedzieć Wiele ludzi np płaci spółdzielnia nie małe pieniądze za co ?? Za to żeby się składać na farby i samemu malować klatkę ?? Mimo pobieranych opłat . Śmiech na sali . Dzieją się gorsze rzeczy . No ale oczywiście dla ludzi XXI w . To musi być wina lokatora i kwestia braku wpłat . I broń Cię Panie Boże upomnienia się o coś.
~ 20-05-2019 10:31
Paca Praca i jeszcze raz PRACA nie dawać patologi prezentów,zagonić konkubentów do obowiązków zlikwidować pojęcie dzieci niczyje na utrzymaniu MOPS.wilka do pracy zmusza się głodem.
~no mercy 20-05-2019 10:32
Jak sobie ułożysz życie,tak żyjesz.Jakoś mi nie żal tych wszystkich roszczeniowych ofiar losu,które w dużej mierze sami są winni że mają gó..ne życie i warunki mieszkalne.
użytkownik facebook 20-05-2019 10:57
Czyli co szanowna Pani nie potrafi kupić domestosa i spryskać nim ściany tylko mają to zrobić inni, hmmm
użytkownik facebook 20-05-2019 11:14
Czlowieku co ty piszesz za bzdury?
użytkownik facebook 20-05-2019 11:32
Mariusz Ziomek Chodzi o brak wentylacji. To jest powodem grzyba.
użytkownik facebook 20-05-2019 11:38
Magdalena Błaszczak ja wiem o co chodzi wystarczy zadbać a nie szukać żeby ktoś zrobił ale to wszystko jasne typowe działanie po polsku napłakać w opiece i zrobią
użytkownik facebook 20-05-2019 11:42
Poza tym stosując chlor czyli domestos lub inne tańsze z chorem zabijamy zarazki grzyby bakterie i nie jest potrzebna do tego wentylacja tylko trochę chęci
użytkownik facebook 20-05-2019 11:57
Mariusz Ziomek a coś takiego jest jeszcze jak grzybnia , kojarzysz taka cześć grzyba ? To jest to czego nie widać i siedzi najgłębiej s murach : tego domestosik nie zlikwiduje a grzyb będzie się dalej rozrastał . Typowe pierdzielenie pseudo -speca z internetu : gowno wiem ale się wypowiem
użytkownik facebook 20-05-2019 13:37
Angelika Natalia Kajder chlor zeżre też i grzybnie i nie zniszczy farby ani tynku po takim zabiegu nie ma grzyba ponad pół roku znikają zapachy wilgoci i pleśni, wykonuję takie rzeczy zawodowo od kilkunastu lat z internetu tego nie wyssałem, na przykład w hurtowni Pirum dostępny jest preparat odkażający 5l kosztuje 21 zł spokojnie taka ilość wystarcza na 50 metrowe mieszkanie tylko trzeba chcieć zrobić a nie lewe ręce bo roboty i kłapiąca gęba do opieki
użytkownik facebook 20-05-2019 13:51
Mariusz Ziomek o masakra, takiego „ specjalisty „ jak ty to bym w życiu nie zatrudniła!! Radzę się doedukowac zanim się skompromitujesz następny raz !! Ps. To ze grzyba nie ma pol roku ale wraca nie bierze się znikad ! To oznacza ze grzyb jest w ścianie a po pol roku widzisz jego owocniki ! Najbardziej pospolita Stachybotrys chartarum, jest to ples TOKSYCZNA fruwające zarodniki są niewidoczne dla oka i są ŚMIERTELNIE NIEBEZPUECZNE !! Jedynym sensownym rozwiązaniem ma pozbycie się grzyba ze scisny jest gruntowny remont i ulepszenie systemu wentylacyjnego , domestos tutaj nic nie zdziała . Współczuje serdecznie wszystkim twoim „ klientom „ , bo z ciebie to dupa nie fachowiec !
użytkownik facebook 20-05-2019 13:51
Mariusz Ziomek dlaczego ta Pani ma na wlasny koszt zwalczac grzyb skoro to mieszkanie nie jest jej prywatne. Za czynsz placi co miesiac
użytkownik facebook 20-05-2019 13:54
Magdalena Błaszczak ale znając życie nie doczeka się aż ktoś zrobi a narzeka że siedzi w grzybie kilka minut ze spryskiwaczem w ręku parę złotych na materiał i sprawa załatwiona
użytkownik facebook 20-05-2019 13:59
Mariusz Ziomek jakim ....🤬 trzebabyc żeby nie zrozumieć ze SPRAWY NIE ZAPATWI ŻADEN PSIKACZ ANI INNY DOMESTOS ??? To jest leczenie objawów a nie choroby ! 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️takich oto „ fachowców „ mamy na tym świecie -rece opadają .
~ 20-05-2019 16:11
do: użytkownik facebook (13:51)
chce nie mieć grzyba niech remontuje.czy wam wszystkim 500+ mózgi przygrzało?nie jest jej to niech idzie pod most jak się nie podoba tam jest przewiewnie.
użytkownik facebook 20-05-2019 11:04
Bezpieczniej zatrudnić prawdziwych fachowców i potem zanieść rachunek do zgkim 😎
~Daj 20-05-2019 11:14
Usun jej grzyba,zrob jej sciany,pomaluj,kup junkersa, zrob jej kratki wentylacyjne, co ku..a jeszcze?? A paniusia bedzie siedziec na du.ie i tylko daj daj daj?? Bo co,bo sie nalezy?? A przy kazdym oknie kotara gruba jak koc od sufitu do podlogi!
~Realistka 20-05-2019 11:26
.... Jak to czytam, krew mnie zalewa. Bidulka.... Musi wymienić na swój koszt.... ..., musi coś dla siebie i swoich dzieci za które jest odpowiedzialna od momentu poczęcia.... Cis zrobić... Koszmar bezmyślnośco za które ja, płacąc podatku nie śmiała w swojej odpowiedzialnym życiu, żerować na innycj
~rt 20-05-2019 11:28
Proponuje zainwestować w nawiewniki...z doświadczenia własnego wiem że pomagają...
~ 20-05-2019 12:03
Wstyd, żeby miasto lokale w takim stanie do użytku oddawało.
~Ja 20-05-2019 12:19
Zgodnie z prawem to najemca zobowiązany jest do utrzymania lokalu w odpowiednim stanie. Wkurza mnie to:daj, bo ja potrzebuje! Każdy czegoś potrzebuje, każdy z nas jest kowalem własnego losu. Ja nie idę i nie proszę MOPSu i miasta o pomoc. Pani widzę, jest w wieku zdolności do pracy. Ja też mam dzieci i ciężko pracuje, żeby miały odpowiednie warunki.
~anonim 20-05-2019 12:47
Konkubent byl potrzebny, ale remontem mieszkania sie nie zatroszczyl. jezeli ma sie dach nad glowa, to o niego trzeba dbac. Jest woda, gaz, i srodki czystosci nie musza byc zagraniczne i drogie. To jest niedbalstwo. Moze byc ubogo, ale czysto. Grzyb bierze sie z wilgoci i brudu. Myc, szorowac i nie szukac konkubenta- lenia i trzymac sie jego kurczowo, nawet gdy poniewiera i bije.
~ 20-05-2019 13:19
pies,kot ciekawe co jeszcze .leją po kątach pewnie to i grzyb jest
~ 20-05-2019 13:20
Z tego co widzę to nie grzyb tylko wilgoć , te kratki na dole to nawiew a wentylacja jest w suficie, choć pewnie zatkana . Wentylacja powinna być w kuchni i łazience, w pokojach nie ma takiego obowiązku . Mieszkanie trzeba regularnie wietrzyć i ogrzewać , a często ludzie tego nie robią a jeszcze rozkładają suszarki z mokrym praniem.O mieszkanie trzeba dbać i co parę lat malować .Nie dość ,. że dostająmieszkanie za darmo to jeszcze nie dbają o nie .
użytkownik facebook 20-05-2019 13:42
Czytając niektóre komentarze w gazecie nie dziwię się ,że w państwie rządzą tacy ludzie . Teksty typu :"ma psa i kota to na pewno zaszczane " . Boże ...
~zwykla_baba 20-05-2019 13:55
OMG jaaaki grzyb !
użytkownik facebook 20-05-2019 14:41
Ka Ro Lka może tak nagłośnić twoją sprawę? Jak trzeba będzie to pomogę!
użytkownik facebook 20-05-2019 15:02
Aleksandra też myślałam naglosnic czekam na komisje mieszkaniowa w czerwcu
użytkownik facebook 20-05-2019 15:03
Ka Ro Lka to dawaj znac. Wiesz ze mozesz do mnie pisac zawsze :) nawet ot tak dla wygadania ;)
~Dejdej 20-05-2019 15:00
Kurcze... a ja właśnie wzięłam kredyt hipoteczny na mieszkanie i będę je spłacać do 2049... to mogłam jednak go nie brać, tylko iść żeby mi dali za darmo? Podziwiam, serio. Własnym dzieciom taki los zgotować. Kobieto!!! Nie jesteś stara, pewnie tez nie śmiertelnie chora (a każdemu coś tam dolega), weź się do roboty!!!
~pampanili 20-05-2019 19:36
do: ~Dejdej (15:00)
zgadzam się w 100%.
~ 20-05-2019 18:28
Tak patologia doprowadza lokale do takiego stanu przeciesz ta baba dostała normqalny lokal i doprowadziła do takiego stanu a teraz DAJCIE MI nic nie dajcie ZRÓBCIE SOBIE to poszanujecie to jedyny sposób na zwalczanie patologi,
~Meg 20-05-2019 19:45
do: ~ (18:28)
A kim nazywasz babą.? Bo ja widzę kobietę. Matole jeden myślisz, że ta osoba na własne życzenie zagrzybia sobie lokal!!! Niestety widać plesn we wszystkich możliwych zakamarkach. Faktycznie można plesn potraktować Domestosem jeśli jest w jednym małym kącie. Ale nie wyobrażam sobie aby smarować całe połacie ścian i jeszcze potem w tym spać i mieszkać. Truc się grzybem i podtruwac Domestosem.
~ 20-05-2019 18:30
Jak chcesz KAROLCE pomóc to zrób jej dziecka będzie miała 500+ i jakoś to będzie.
użytkownik facebook 20-05-2019 18:35
Grzyb jest bo ściana przemarza. Do tego wilgoć i gotowe.
użytkownik facebook 20-05-2019 19:18
nadzieja matka głupich, ale życzę powodzenia
~danka1 20-05-2019 21:08
tak, dać im wszystko za darmo bo się należy - a ja całe życie zasuwam na mieszkanie, nie oczekuję darmochy- czas z tym skończyć, komuny już niet !
~ 21-05-2019 7:54
do: ~danka1 (21:08)
Całe życie i nic. To zmień pracę i weź kredyt , jak radził twój wielki " chrabia" " bul".
~Jg 20-05-2019 21:25
Konkubent konkubent konkubent juz po wyborach oczywiscie tych poprawnych bedzie 500 + na konkubenta lub konkubine
~ 21-05-2019 6:29
dostaje mieszkanie od miasta za darmo i co ma być po kapitalce.Normalnie takie mieszkanie do remontu to 150 tyś.jak ktoś dostał za darmo to niech sobie zainwestuje w osuszacz można tez wypożyczyć na kilka dni.jaki problem!!!!!!!!!!!!!!!!
~Krecik 21-05-2019 7:09
Najwyższa izba kontroli powinna sprawdzić ostatnie 10 lat kto i gdzie z rodzin pracowników otrzymal lokale od miasta,była by afera na miarę braci Sekielskich. Łatwo sprawdzić ,pracownicy tam pracujący trzymają się od dziesięcioleci 😉
~Maryjan 21-05-2019 9:48
Tą ekipę z Polsatu sprowadzić co patologii domki remontuje i w tydzień będzie zrobione.
~hg 22-05-2019 12:00
To jest zwykle lenistwo i niedbalstwo lokatorow którzy mieszkają ,,wola nic nie robic i nie dbac o mieszkanie ,,Chyba takiego mieszkania nie dostali ,,sami do takiego stanu doprowadzili o mieszkanie należy dbac palic w piecu wietrzyć nie ważne jaka pora roku jest a ten syf to nie powstal w jeden dzień czy w tydzień ,,,,
~ 27-05-2019 6:59
i tylko będziemy dawać i tylko dawać i spoczywają na laurach,ekipa przyjdzie zrobi dadzą gotowe i tego jeszcze nie ma kto poszanować tylko się wszystkim należy
~żbik 31-05-2019 15:09
Szkoda, że autor tego artykułu napisał go bardzo jednostronnie, czyli nie opisał obecnej sytuacji tej Pani, sądząc po wyglądzie za co przepraszam, jej dzieci to raczej nie niemowlaki i razem mogli by coś zdziałać, a nie tylko wymagać od Państwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group