• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 2:37
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 3588
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trudne życie przy budowie Tesco

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 10 października 2010, 7:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 października 2010, 7:30
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Mieszkańcy ulicy Malinnik skarżą się na brud i hałasy towarzyszące powstawaniu marketu Tesco w Cieplicach. – To jest plac budowy. Staramy się, aby był porządek, ale terminy gonią – ripostują budowlańcy.

– Na tym odcinku ulicy są wydrążone takie wyrwy, że stanowią niebezpieczeństwo dla samochodów, które się mijają. Leżą również kostki, z których układa się chodnik. Po zakończeniu prac wypadałoby chociaż te kostki z jezdni przerzucić na chodnik, gdyż po ciemku nie są już zbytnio widoczne – powiedział pan Paweł, jeden z mieszkańców ulicy Malinnik. – Nie ma sensu nawet myć samochodu bo wystarczy raz tędy przejechać i już cały jest w błocie. Najgorzej było podczas ostatnich ulew – dodaje.

– Opiekunowie dzieci muszą dojść przedszkola, które znajduje się niedaleko. Żona codziennie prowadzi tędy dziecko. Jakby miała iść dookoła, to musiałaby nadrabiać kilometr, a przy tej temperaturze, kiedy rano są dwa stopnie, takie spacery z dzieckiem mogą się skończyć przeziębieniem. Powinni zrobić tu porządek, żebyśmy nie musieli chodzić bo błotnych kałużach. A na jesień tego roku obok rusza kolejna budowa, budynku mieszkalnego, także będzie jeszcze gorzej – powiedział kolejny rozżalony mieszkaniec osiedla.

Osoby odpowiedzialne nie widzą problemu. – Budowa przebiega bardzo dobrze, zgodnie z harmonogramem. Planujemy zakończyć ją 10 listopada. Nie ma żadnych opóźnień w pracach. Jeżeli chodzi o zabrudzenia drogi to jest to standard budowy – mówi Jacek Szram, koordynator robót, inżynier budowy Tesco w Jeleniej Górze.

Dodaje, że nie da się wszystkiego zrobić w czystości. – Błoto wydostaje się na ulicę, ale jest dwóch pracowników, którzy regularnie ją sprzątają. Jest myjka, czyli samochodowa szczotka, która czyści tę ulicę – zapewnia przekonując, że ekipa dba o porządek. Budowlańców gonią jednak terminy. Bywa więc, że panuje tu wzmożony ruch ciężkich pojazdów. A to przy wąskich osiedlowych drogach nie jest łatwe. W dodatku robotnicy pracują niemal od świtu do zmierzchu, także w dni wolne. – Jednak w niedziele staramy się nie wykonywać głośnych prac – mówi J. Szram.

Mieszkańcom takie wyjaśnienia nie wystarczą. Żalą się, że w okolicach budowy jeździ się trudno, pozostawione druty wbijają się w opony, a pryzmy piachu utrudniają komunikację. Kierownik budowy zapewnia, że poszkodowani mają prawo złożyć skargę i żądać rekompensaty za poniesione straty.

Znakowy absurd
Najdziwniejszy jest znak ograniczenia prędkości do 30 km/godz., który ustawiony został na początku remontowanej drogi obok budowy Tesco, przy wyjeździe z osiedla. Tymczasem strefowy znak ograniczenia prędkości informuje, że na całym osiedlu można jeździć o 10 km na godz. wolniej.
Wychodzi na to, że po remontowanej jezdni, na której stoi góra kostek i często jeden z pasów zablokowany jest przez samochód ciężarowy lub koparkę, można jeździć szybciej, niż po całym osiedlu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz

GatoNegro 10-10-2010 8:17
Pan Paweł widzi jedynie koniec własnego nosa. Jeśli kostkę przerzuci się na chodnik, to jak piesi będą tam chodzić? I jak wybudować drogę BEZ CIĘŻKIEGO SPRZĘTU? Jak już będzie to tesco, to wszyscy będą do niego latać. Także pan Paweł. W okolicach CASTORAMY było o wiele gorzej, zwłaszcza dla pieszych, gdzie nie można było nawet bezpiecznie przejść przy budowie drogi, aby dostać się na ul. Grunwaldzką.
~pan Pikuś 10-10-2010 8:23
...a kto za to wszystko odpowiada?...szefowie molochu zwanego tesco...nie dosc ze utrudniaja wam życie to pózniej was jeszcze oskubią z kasy ..hahaha...ciemna masa
wupe 10-10-2010 8:30
a na otwarcie marketu to wszystkie marudy będą pierwsze stały pod drzwiami
~Ciekawe ... 10-10-2010 8:40
to jest właśnie ten rozwój uzdrowiska budowa Tesco,Biedronek,Lidlów bardzo pięknie a gdzie termy ,baseny atrakcje dla kuracjuszy nie ma i nie będzie bo ziemię najlepiej sprzedac kolesiom pod market albo stację benzynową
~RALLYACTION 10-10-2010 8:52
Osobiście widziałem jak są prowadzone budowy podobnych obiektów we WROCŁAWIU. Niebo a ziemia. Tam wykonawcy trzymają po prostu wysoki poziom ze względu na możliwe protesty mieszkańców. U nas niestety nie liczą się z ludźmi.....
~eh 10-10-2010 9:01
ludzie, nei przesadzajcie... Co by nie robiono to zle....
~ 10-10-2010 9:11
Czepiacie się, jak zwykle ze wszystkim.
~s. 10-10-2010 9:39
Nie narzekać.
~bang 10-10-2010 9:56
jezus tragedia wręcz APOKALIPSA!!! :D
~jelgór 10-10-2010 9:56
Niewdzięczność naszych mieszkańców nie ma granic. Przez lata skracali soboie drogę po prywatnym gruncie, za który nie płacili, a teraz muszą chodzić normalnie po ulicy, więc to skandal i ryzyko przeziębień dzieci. Doszukują się głupot, byleby tylko ośmieszyć inwestora - że błoto się wylewa, że kostki leżą, ze znak nie taki, ze stuki i puki. Ale na tanie zakupy polecą wszyscy. I jeszcze będą się żalić, że parking za mały.
~ość por 10-10-2010 10:08
Brawo jelgór ! Racja.
~ość por 10-10-2010 10:14
A poza tym widzę na zdjęciach, że mieszkańcy otrzymają nie tylko nowy sklep, ale także nową drogę z chodnikami na miarę XXI wieku. Ponarzekać jednak można. Tak to jest na kacu.
~Andrew 10-10-2010 10:36
Dokładnie: nowa droga,nowy chodnik,tani "sklep"pod nosem ale jest bee bo brudno,no niestety budowy mają to do siebie że jest brudno. Ja budowałem i był również syf na drodze -nikt nie "płakał" teraz budują inni obok również jest syf-ja równiez nie płacze z tego powodu.Nie utrudniano mi to nie utrudniam ja.Moim skromnym zdaniem naszemu społeczeństwu zdecydowanie brakuje wyrozumiałości i to niestety stanowi duży problem.
~fate 10-10-2010 10:44
pierwszy na zakupy ustawi sie w kolejce ten co najwiecej teraz narzeka, ale pewnie wtedy bedzie widzial w oczkach tylko promocje na otwarcie sklepu. caly narod tylko narzekac potrafi a nic konstruktywnego do zycia nie wnosi...
~ 10-10-2010 10:46
Jakis rozhisteryzowany tatus głos zabrał. Ludzie! kiedys nie było samochodów, rzadko jeździły autobusy i zasuwało się z mamą w śniegu i mrozie ponad 20 stopni... a teraz dwa stopnie i tragedia bo dziecko sie przeziębi. To rusz się panie tatus i zawieź latorośl do przedszkola, żeby sie przypadkiem nie przemęczyła robiąc te kilka metrów na nóżkach. Budowa idzie w szybkim tempie, ale zawsze musi znaleźć się jakis malkontent, któremu wszystko będzie przeszkadzać. Co za wredny naród!
~ja 10-10-2010 11:01
10-10-2010 10:46 | ~ | - zgadzam się w stu procentach!
~~~~~kTOŚ!!! 10-10-2010 11:11
Kur*a czepiacie sie wszystkiego ale TESCO byscie chcieli miec pod nosem!! Cos za cos !!!!
~karolll 10-10-2010 11:17
No to zapraszam wszystkich tych twardzieli forumowych na przejazdzke wlasnymi samochodami po okolicy placu budowy. Tylko nie zapomnijcie o zapasowych kolach i wolnym popoludniu na mycie potem swych cacuszek. A drozka z boku zawsze byla i nie biegla po zadnym prywatnym terenie, wiec sie nie wymadrzajcie.
GatoNegro 10-10-2010 11:18
A gdzie tam jest "niedaleko" rzeczone przedszkole, o którym mowa w artykule?
~ 10-10-2010 11:27
do KTOS,spadaj leszczu, mieszkam tu i mam w du.....,ten osra.....,market,po smierdzace kurczaki tam chodzic nie bede,ciekawe kto i ile wziol za postwaienie molocha (piatego) w uzdrowisku
~Jellonkowy 10-10-2010 11:30
Polityka marketowa u nas na poziomie szamba. Takie sklepy winny być na obrzeżach miasta a nie w centrum. A poziom budowy rzeczywiście w innych miastach zdecydowanie wyższy i nie ma głupich tlumaczeń na bałagan, że terminy gonią. Tutaj brak nadzoru nad bałaganem poza placem budowy i blokowaniem dojazdu do domów. Niedługo co 100m będzie stał wyludniony market. No ale kasa w kieszeni włodarzy ważniejsza na zasadzie "po nas choćby potop", a rozwoju gospodarczego regionu nadal jak nie było tak nie ma.
~arlene 10-10-2010 11:31
Fakt, trochę uciążliwa jest ta budowa. Oprócz rzeczy wymienionych w artykule dochodzą jeszcze samochody ekipy budującej market, dzięki którym nie ma miejsca na zaparkowanie pod własnym domem. Ale dobrze, że tak szybko idą z budową i ani się obejrzymy i będzie po kłopocie.
~Mycia 10-10-2010 11:45
A wy jak coś budujecie, remontujecie to biegacie ze szmatką i odkurzaczem co 5minut?? Trzeba przetrwać te kilka- kilkanaście dni żeby później było cacy.
~terazpolska 10-10-2010 12:00
po chodniczku będą spacerować w lakierkach wzdłuż sciany tesco a nie przez dziką łąkę w kaloszach, ale co tam - grunt że teraz im się nie chce jechać po innej ulicy objazdem, tylko pchają się akurat w środek budowy, bo zawsze tak jeździli:)
~pronto 10-10-2010 12:18
stopień upierdliwości społeczeństwa osiągnął szczyty absurdu ,nie da się prowadzić takiej budowy w sterylnych warunkach .Tempo robót jest duże i to jest kwestia utrudnień w okresie jednego miesiąca .Przy budowie Castoramy nie takie były problemy i po ptokach .Komu to przeszkadza niech jedzie do Warszawy pilnować krzyża ,zleci jak z bicza .
~mk 10-10-2010 13:09
Bardzo cieszymy się,że będzie Tesco,ale te osoby,które tak mędrkują na forum,to chyba nie wiedzą o tym,że nikt się nie pcha autem na teren budowy,tylko ta budowa zablokowała jedyną drogę dojazdową do naszych domów. Mamy fruwać? A odpowiadając na pytanie GatoNegro, tak przedszkole jest niedaleko,a konkretnie na ulicy Junaków,więc trzeba przecisnąć się przez teren koło budowy.
~agat 10-10-2010 13:26
Budujcie tylko markety mądry ten nasz prezydent miasta jakis porządny basen lepiej by wybódowali
~omg 10-10-2010 13:32
Mieszkańcy, kupcie sobie mapę Jeleniej na Millerze i zobaczcie, że da się przejechać do głównej przez Sołtysią albo Junaków. Do przedszkola najlepiej idzie się po Pionierskiej. Jak ktoś się dalej gubi, niech jeździ taksówką.
~kks 10-10-2010 13:43
No wiadomo ze pan prezydencik kończy swoją kariere no to troszke trzeba jeszcze wybudować kilka marketów i można lecieć do ciepłych krajów
~xxx 10-10-2010 14:24
i po co następny hipermarket już przesada z tym normalnie zal Jelenia Góra to jeszcze trochę to będzie królem hipermarketów
~Zaskoczony 10-10-2010 14:46
Szanowni mieszkańcy, niestety jest taka prawda, że nikt z Waszymi utyskiwaniami nie będzie się przejmował. Nasi rządzący nie przejmują się mieszkańcami ani ich problemami. Jedyny wyjątek robią tylko w czasie przedwyborczym, aby uzyskać wasze głosy. I obiecują tzw.gruszki na wierzbie. Później już mają tylko jeden problem - jak szybko zarobić. Do fana/ki pana M.Obrębalskiego jak myślisz ile musiało zadłużyć się miasto, aby uzyskać dotację z unij ?
~ 10-10-2010 15:20
Jacy Ci mieszkańcy są beznadziejni.Nie buduje się źle,buduje się też źle.Akurat w tym rejonie bardzo potrzebna jest placówka handlowa z prawdziwego zdarzenia.A dla tych osób co nie rozróżniają sklepu typu "Mini Tesco" od hipermarketu to sądzę że cale życie dokonywali zakupów w placówkach spóldzielni GS.Taki sklep jak miał trzy stoiska był już szumnie nazywany Megasamem.Cóż kłania się Polska zaściankowa.
~do omg 10-10-2010 15:40
To chyba ty sobie musisz kupić mapę jeleniej, to powiedz mi mądralo jak do przedszkola mają dojść ci,którzy mieszkają na mallinku?nie omijając rozwalonej drogi koło budowy,gdzie stoi ciężki sprzęt?zaznaczając,że chodnik przy wolności też jest wyłączony z ruchu.
~do do 10-10-2010 16:07
Trzeba było mieszkać na Malinniku jak wogóle drogi nie było, pchać wózek z dzieckiem po kamieniach, prowadzać dzieci do przedszkola- piechotą a mrozy były wtedy!!! Trochę niedogodności i wielki płacz.
~@ omg 10-10-2010 16:22
Jak chcesz, to sobie dalej mieszkaj w jaskini, ale skoro jest niby postęp cywilizacyjny, to dlaczego inni mają zeń nie korzystać? A co do kolejnej budowy następnego marketu, to odnoszę wrażenie, że władza na siłę nas chce "uszczęśliwić" byle czym i jeszcze będzie oczekiwać, że jej stopy będziemy całować z wdzięczności. W ogóle ktoś nas o zdanie w tej i innej materii pytał?
~ość portalu 10-10-2010 19:57
Przecież to nie "władza" buduje sklepy, tylko prywatne firmy. Jeśli chcecie i macie pieniądze, również możecie spróbować. Od 20 lat mamy kapitalizm, a wasze twarde betonowe mózgownice wciąż tkwią w głębokiej komunie. Dajcie to, zróbcie tamto. Czas ruszyć własną głową i zacząć zarabiać, a nie czekać aż "władza" da lub nie da. Przecież krytykujecie Obrębalskiego za poczynania prywatnej firmy. To chore !
~do 19:57 10-10-2010 20:32
Mam pytanie - a kto jest odpowiedzialny za wydanie zezwoleń i sprzedaż terenu ?
~do 20.32 10-10-2010 22:30
No właśnie kto? I wiadomo kto będzie tam za nędzne grosze pracował. Najpierw naprodukują wykształconych ludzi na uczelniach a potem praca pozostaje albo w Markecie za 1000 zł lub wyjazd na saksy. Niemcy i Austria od 2011 otwierają swój rynek pracy to przeludni się JG i będą same markety i emeryci
~ 11-10-2010 10:44
a ja bende mial blisko do pracy
~zobaczymy 11-10-2010 11:29
zobaczymy jak ten popaprany krzykacz jeden z drugim pierwszy w kolejce ustawi sie tam do marketu, banda psow
~Zaskoczony 11-10-2010 12:32
Prawda jest taka, że Ci którzy chcą mieć blisko po zakupy będą z tego faktu zadowoleni. A jednak wszyscy tracimy, niestety na budowie tych marketów. Wiadomo, że budują je zagraniczne koncerny, które przez 5 lat nie muszą płacić podatków a zarobione w ten sposób pieniądze lokują u siebie. A nam mieszkańcom wydaję się, że na tym nie tracimy, bo robiąc zakupy płacimy mniej. Tylko nikt sobie nie zdaję sprawy, że miasto utrzymuję i rozwija się z podatków i jeśli do kasy one nie wpływają to trzeba będzie je od kogoś ściągnąć i tu jest właśnie ten haczyk - jeśli przedsiębiorcy marketów są zwolnieni z ich płacenia to będziemy musieli to zrobić my sami i w taki sposób, wzbogacamy innych sami się rujnując.
~diabelek 11-10-2010 15:34
A W AUCIE NA FOTO NR 14 JEDNO SWIATEŁKO Z TYŁU JEST NIEPEŁNOSPRAWNE !!!
~pan Paweł 12-10-2010 9:50
Chciałbym poinformować wszystkich tych, którzy maja najwięcej do powiedzenia, a nawet nigdy nie byli w tej pieknej i spokojnej okolicy, że żaden tego typu sklep nie jest już nam do szczęścia potrzebny, do najbliższej Bezdomki wcale nie jest aż tak daleko. Niech ci Wszyscy zwolennicy budowy Tesco w Cieplicach postawią się na naszym miejscu. Codzienne Korzystanie z tej drogi Jest bardzo utrudnione, trzeba wykazać sie nie lada umiejętnościami żeby nie uszkodzić sobie pojazdu. A poza tym, jeżeli budowlańcy nie potrafią dotrzymać terminu, to mogli zacząć budowę wcześniej albo w ogóle się jej nie podejmować. Na koniec chciałbym jeszcze dodać, ze mieszkam tu od dawna i ani razu nie widziałem w/w myjki! Chciałbym również prosić osoby typu Mycia czy GatoNegro o nie wypowiadanie się na tematy, o których nie mają pojęcia. Pozdrawiam natomiast Pana o niku Jellonkowy (godz.11:30) gdyż jako jeden z niewielu tutaj mądrze mówi.
~Pani Zofia 12-10-2010 17:31
Panie Pawle ja również mieszkam na tym osiedlu i jakoś problemu żadnego nie widzę. Robotnicy, jak robotnicy swoją pracę muszą wykonać. Czy pan jak remontuje swój dom też jest wszędzie czysto i lśni? Jak się u Nas w Cieplicach nie dzieje to jest źle, jednak jak już ruszają jakieś prace to jeszcze gorzej. Błoto jak błoto, zaraz się zmyje a prace remontowe zaraz się skończą. Jestem pełna podziwu dla budowlańców - odwalają kawał dobrej roboty, na prawdę w szybkim tempie. A Pan Paweł niech zrobi porządek najpierw u siebie.
~ 17-10-2010 15:51
panie,"zaskoczony" artykul jest do zeczy.
~pan Paweł 21-10-2010 0:40
pani Zofio po pierwsze ja wcale nie twierdze, ze gdy "remontuje swój dom to jest wszędzie czysto i lśni", lecz przynajmniej mój remont nikomu z mieszkańców osiedla na pewno nie przeszkadza i nie uprzykrza życia, tak jak ma to miejsce przy budowie tesco. Po 2. Ja wcale nie twierdze, ze w Cieplicach jest źle z tego powodu, ze "się... nie dzieje", uważam natomiast ze kolejny market nie jest nam już potrzebny. P.S. Nie musi się Pani tak martwić o porządek u mnie, zapewniam Panią że nie jest z tym aż tak źle.pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group