• Piątek, 15 listopada 2019
  • Godz. 22:12
  • Imieniny: Alberta, Leopolda
  • Czytających: 7121
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Trudne tango” z Co–Operą

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 stycznia 2014, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (31 stycznia) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się koncert Co–Opera „Trudne tango” na dwa głosy operowe i Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Wystąpią: sopran Justyna Reczeniedi i tenor Krystian Adam Krzeszowiak. Cena biletu: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy).

Podczas koncertu będzie można wysłuchać nowych kompozycji Marcina Nierubca z tekstami Michała Zabłockiego, wykonywanych są przez Justynę Reczeniedi i Krystiana Adama Krzeszowiaka z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej.

W programie znalazły się m.in. utwory: „Biały kwiat”, „Bliżej”, „Byłeś przejazdem”, „Chłód”, „Czuły śpiew”, „Jesteś dla mnie winem”, „Kto jak nie ty? ”, „Po drugiej stronie nieba”, „Powiedziałem, powiedziałam”, „Teraz albo nigdy”, „Trudne tango”, „W drodze”, „Wszystko płynie” oraz „Zapomnij o mnie”.

Kompozytor Marcin Nierubiec jest autorem piosenek dla wielu krajowych artystów. Jego utwory znalazły się w repertuarze takich wykonawców jak Michał Bajor, Doda, Krzysztof Kiljański, Krzysztof Krawczyk czy Maryla Rodowicz.

Michał Zabłocki, warszawski poeta i autor tekstów piosenek, przez lata związany z Piwnicą pod Baranami w Krakowie. Jego teksty wykonują m.in. Grzegorz Turnau (przeboje „Cichosza” i ”Bracka”), Czesław Mozil (album „Debiut”), Agnieszka Chrzanowska, Beata Rybotycka, Tomasz Mars, Maciej Balcar czy grupa Czarne Korki. Jest twórcą wielu poetyckich działań medialnych znanych pod ogólnym hasłem „Multipoezja”.

Justyna Reczeniedi (sopran) jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Telewizyjna publiczność może znać tą śpiewaczkę i skrzypaczkę z programu „Jak oni śpiewają” (2009). W dorobku ma pięć płyt solowych. Występowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Tokio Opera City i Orchard Hall w Japonii, Narodowej Operze w Rydze oraz w Hiszpanii, Libanie, Austrii, Niemczech i na Węgrzech.

Krystian Adam (tenor) otrzymał nagrodę Jana Kiepury za najlepszy debiut 2008 roku. Koncertuje na całym świecie. Jest solistą mediolańskiej La Scali, brał udział w show Waldemara Malickiego. Występował w teatrach operowych m.in. w Genui, Filadelfii, Rzymie, Wenecji i Weronie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Widz 30-01-2014 19:50
Podobno pięknie się prezentują.
~ 30-01-2014 23:30
będzie się działo....
~ 30-01-2014 23:47
http://www.youtube.com/watch?v=4FovfpUzLM4
~hexe 31-01-2014 17:31
Polecam wszystkim z całego serca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group