Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3499
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Trudne szusowanie

Sobota, 10 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:21
Autor: TEJO
Na nartach można zjeżdżać tylko na dwóch nartostradach w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. W górach są trudne warunki, a śniegu wciąż jest mało.

Jak mówi Olaf Grębowicz, dyżurny ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, rano w wyższych partiach gór była mgła. Teraz już się przejaśnia. - Ale widoczność wciąż pozostaje ograniczona - dodaje ratownik Grębowicz.
W górach osłabła siła wiatru. Od czasu do czasu prószy śnieg. W wyższych partiach Karkonoszy napadało około 30 cm białego puchu. Więcej jest go w zaspach, bo około jednego metra. Nie jest to dobra wiadomość dla narciarzy.
Zjeżdżać można tylko z Puchatka w Szklarskiej Porębie oraz z karpackiej Liczykrupy.

Na pozostałych nartostradach warunki są niedostateczne. Trudne są także warunki do spacerów. Goprowcy apelują do turystów o ostrożność i zakładanie dobrego obuwia oraz ciepłych ubrań. W górach jest minus 6 stopni Celsjusza. Uczucie chłodu wzmagane jest przez wiatr. W Karkonoszach obowiązuje drugi w pięciostopniowej rosnącej skali stopień zagrożenia lawinowego.

Wzmożony ruch panuje w sobotę na granicy z Czechami w Jakuszycach. Powód? Zawody w skokach narciarskich w Harrachovie z udziałem Adama Małysza. - Nie ma jednak bardzo długich kolejek. Samochody z kibicami odprawia się na bieżąco - informuje kom. Edyta Bagrowska z policji. Zawracane są jedynie samochody ciężarowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group