Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8051
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trudne decyzje gimnazjalistów

Wtorek, 4 maja 2010, 9:22
Aktualizacja: 9:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trudne decyzje gimnazjalistów
Fot. Angela
Ruszył elektroniczny nabór do dziewiętnastu szkół ponadgimnazjalnych, które na przyszły rok szkolny przygotowały 2250 miejsc dla absolwentów gimnazjów.

Na obecnych trzecioklasistów czeka19 oddziałów w liceach ogólnokształcących, jedna klasa w liceum profilowanym, 38 klas w technikach, 16 w zasadniczych szkołach zawodowych i jedna klasa w liceum plastycznym.

– Biorąc pod uwagę liczbę absolwentów szkół gimnazjalnych wykorzystane zostanie 1200 miejsc – mówi Barbara Latosińska z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – W roku szkolnym 2010/2011 uruchomimy więc około 57 oddziałów.

Wśród nowości, jakie pojawiły się poza dotychczas funkcjonującymi kierunkami, znalazły się technik analityk w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, technik usług fryzjerskich w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 oraz cieszący się największym zainteresowaniem - technik mechanik o specjalności lotniczej w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze.

Zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, absolwenci gimnazjów mogą zalogować się do trzech wybranych przez siebie szkół od 26 kwietnia do 21 maja br.

W tym terminie każdy absolwent gimnazjum może wybrać trzy szkoły i dowolną ilość oddziałów w nich. Po zalogowaniu się kandydat będzie musiał czekać. Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie poszczególnymi oddziałami, ponieważ po 21 maja będziemy robić tzw. symulację i zamykać te oddziały, do których zgłosi się mniej niż 30 uczniów. Od 21 do 24 czerwca uczniowie będą mieli dostęp do systemu po raz drugi i będą mogli ponownie się zalogować i zmienić swój wybór – mówi Barbara Latosińska.

Ostateczne listy osób przyjętych do szkół ponadgimnazjalnych zostaną wywieszone w szkołach 7 lipca o godzinie 12.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group