Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6871
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Triumfalny wjazd Marysieńki do Cieplic

Niedziela, 29 sierpnia 2010, 12:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 17:27
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Triumfalny wjazd Marysieńki do Cieplic
Fot. gabi
Burzą oklasków nagrodzili widzowie wczorajszą premierę w wykonaniu uczestników czwartego i ostatniego w tym roku turnusu warsztatów „Lato w Teatrze”. Owacja dla spektaklu nawiązującego do pobytu w uzdrowisku Cieplice Królowej Marysieńki Sobieskiej była jak najbardziej zasłużona.

Wbrew czarnym chmurom, które wczoraj kłębiły się nad Kotliną Jeleniogórską, natura oszczędziła Cieplice. Wieczorem deszcz nie spadł i pozwolił dziewczętom i chłopcom grającym w widowisku na zaprezentowanie owocu dwóch tygodni pracy na placu Piastowskim, nieopodal wejścia do Parku Zdrojowego. Plenerowe przedstawienie było kolorowym akcentem końca wakacji w cieplickich plenerach.

Podczas warsztatów nie obyło się bez przygód. Młodzież nauczyła się otwartości, pomysłowości i ekspresji, a wszystko to zaowocowało w sobotnim i niedzielnym spektaklu, który bardzo udanym połączeniem przeszłości z teraźniejszością. Młodym adeptom sztuki teatralnej udało się świetnie pokazać wszystkie smaczki życia dworskiego i tego, które bardzo dobrze znamy.

Parada zbudowana była głównie na tańcu i przeplatana scenkami rodzajowymi, które często budziły uśmiech wśród publiczności. Królowa Marysieńka wraz z damami dworu ze swojego świata, w którym czuła się bezpiecznie wjechała do Cieplic, ale nie tych znanych, wyobrażonych, ale do całkiem innego świata- pełnego nowoczesności i gwaru. Początkowa nieufność i pogarda z minuty na minutę topniała. Przełomem było skorzystanie z telefonu komórkowego i rozmowa Mary z Jankiem. To właśnie w tym momencie, najpierw damy dworu, a potem sama królowa postanowiły przyłączyć się do wspólnej zabawy, która okazała się niezapomnianą przygodą.

Świetną sceną była walka na taniec. Młodzież bardzo dobrze czuła się w swoich rolach i to było widać, a trafnie dobrane utwory Maleńczuka, Kasy i Jamala potęgowały pozytywny wydźwięk spektaklu. Strzałem w dziesiątkę okazała się samba, do której na koniec spektaklu zaproszeni zostali wszyscy widzowie. Gratulujemy młodzieży oraz ich opiekunom bardzo dobrze wykonanej pracy, udanej premiery i… czekamy na więcej!

Przedstawienie wzbudziło aplauz dość licznie zgromadzonej publiczności. Łatwo nie było, bo zagrać w plenerze to wyzwanie dla młodych adeptów sceny. Dla wielu było to pierwsze teatralne doświadczenie. Tym większe oklaski się należą. Bogdan Nauka podziękował wszystkim współpracownikom LWT, w tym Michałowi Korczyckiemu, autorowi zabawnego tekstu. Pożegnał też Agnieszkę Kadłubowską i Wojciecha Badziaka, którzy już musieli z Cieplic wyjechać.

Kto nie miał okazji zobaczyć widowiska „U wód. Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic”, będzie mógł nadrobić tę zaległość dziś. Początek drugiego przedstawienia o godz. 20.

Patronami Lata w Teatrze byli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group