Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6812
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trenowali tai chi w Parku Zdrojowym

Niedziela, 24 lipca 2016, 14:37
Aktualizacja: 14:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trenowali tai chi w Parku Zdrojowym
Fot. Przemek Kaczałko
Tai chi, czyli gimnastyka chińska była elementem kolejnego spotkania w Parku Zdrojowym. W ramach Letnich Koncertów Promenadowych organizowanych przez Zdrojowy Teatr Animacji w sobotę (23.07) kuracjusze – i nie tylko – mieli okazję wziąć udział w bezpłatnym treningu będącym ukojeniem dla ciała i duszy.

- Tai chi to jest system całościowy, to połączenie medytacji w ruchu, pracy nad ciałem i umysłem oraz poszukiwanie duchowego aspektu – wyjaśnił Bogusz Szkutnik, instruktor tai chi. - Rzutuje to na wszystko, jeśli ćwiczymy regularnie. Tai chi zmienia myślenie – podkreślił.

Gimnastykę chińską, która ma wiele odmian, mogą ćwiczyć zarówno młodzi, jak i seniorzy. Było to widać w Parku Zdrojowym, gdzie pośród kuracjuszy na trening zdecydowało się też kilka młodszych osób i każdy na miarę swoich możliwości radził sobie doskonale.

- W dzisiejszych czasach, kiedy nie wiemy co jest prawdą, a co nie jest nie tylko dzieci nie potrafią się skupić. Z chaosem panującym wokół nas mają problemy również dorośli – mówił instruktor, podkreślając rolę treningów w zachowywaniu koncentracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group