Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8149
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn /region: Tragiczny finał wypadku w Podgórzynie

Środa, 26 sierpnia 2009, 5:42
Aktualizacja: Czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:04
Autor: Angela
Podgórzyn /region: Tragiczny finał wypadku w Podgórzynie
Fot. Czytelnik
79 – latek, który w minioną niedzielę wjechał „maluchem” z ulicy podporządkowanej pod mazdę, nie żyje. Wczoraj policja otrzymała potwierdzenie ze szpitala o śmierci kierowcy. Pasażerka auta jest w ciężkim stanie.

Mimo swojego wieku mieszkaniec Podgórzyna zdecydował się wsiąść za kierownicę fiata 126 p. Na siedzeniu pasażera miał swoją żonę. Oboje śpieszyli się do kościoła. Decyzję o prowadzeniu pojazdu, kierowca przepłacił życiem.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Bojki w Podgórzynie. 79 – letni mieszkaniec gminy Podgórzyn z ulicy podporządkowanej wyjechał fiatem 126 p.. Nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 66 – letniemu mieszkańcowi Karpacza i doprowadził do zderzenia się pojazdów.

Maciej Dyjach, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze apeluje do rodzin osób starszych o dopilnowanie, by kierujący regularnie poddawali się badaniom i na podstawie ich wyników podejmowali decyzję o tym, czy mogą wsiąść za kierownicę czy nie.

- Policja może skierować osoby w podeszłym wieku na badania, jeśli kierujący bierze udział w wypadku czy kolizji – mówi. Ci, którzy nie są uczestnikami tych zdarzeń sami powinni poddawać się takim badaniom, a dopilnowanie tego ciąży na rodzinie. Trudno jest powiedzieć od jakiego wieku te badania powinno się przeprowadzać. Z pewnością za kierownicę nie powinny siadać – niezależnie od wieku - osoby, które mają poważne problemy ze zdrowiem, w tym zagrożone nagłą utratą przytomności, niedowidzące, mające problem z poruszaniem się itp. Należy też pamiętać, że reakcja u osób słabszych jest po prostu opóźniona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group