Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7803
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Topili marzannę po japońsku

Czwartek, 20 marca 2008, 16:05
Aktualizacja: Piątek, 21 marca 2008, 7:45
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Topili marzannę po japońsku
Fot. TEJO
Nietypowo spędziły pierwszy zimowy dzień wiosny dzieci z Przedszkola nr 5 „Piątka”. W piątek przeniosły się niemal dosłownie do kraju kwitnącej wiśni. Wszystko za sprawą galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Tłem wizyty przedszkolaków była trwająca właśnie wystawa sztuki z dalekiej Japonii. W rolę przewodnika wcielił się edukator BWA Grzegorz Jędrasiewicz, który w oryginalnym kimonie opowiadał najmłodszym o kraju, skąd pochodziły eksponaty.

Sześciolatki poznały kilka japońskich słów, nauczyły się piosenki i – przede wszystkim – obejrzały intrygujące dzieła, które wiszą na ścianach galerii BWA przy ulicy Długiej 1. G. Jędrasiewicz przybliżył młodym gościom niektóre obrazki, pismo kaligraficzne oraz rzeźby.

Na koniec wszyscy mieli możliwość nauczenia się sztuki japońskich wycinanek matsumi. Dzieci z „Piątki” były dumne ze swoich dzieł, które powstały w kilka minut.
– W taką pogodę zdecydowanie lepsze jest powitanie wiosny w ciepłych japońskich klimatach, niż nad rzeką przy topieniu symbolicznej marzanny – usłyszeliśmy. Piątkowi najmłodsi goście galerii na pewno zaproszą rodziców, aby zobaczyli wystawę w galerii BWA. Warto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group