Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8737
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tomasz Żółtko wystąpił w Jeleniej Górze i zachwycił

Poniedziałek, 20 marca 2017, 13:51
Aktualizacja: Wtorek, 21 marca 2017, 8:00
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Tomasz Żółtko wystąpił w Jeleniej Górze i zachwycił
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (19.03) w jeleniogórskim Kościele Zielonoświątkowym odbył się koncert znanego piosenkarza i gitarzysty Tomasza Żółtko. Sala była wypełniona po brzegi, a każdą piosenkę nagradzano oklaskami.

Tomasz Żółtko to muzyk, kompozytor, poeta, teolog i publicysta. Urodził się w Gdańsku. Od 25 lat mieszka w Krakowie. Jest znany z takich utworów, jak: „Kochaj mnie i dotykaj” - ballada, która w latach 90. podbiła listę przebojów, „Po prostu z Jezusem żyć”, „Bóg kocha chorych na AIDS” – która wywoływała oburzenie i była bojkotowana przez stacje radiowe. Artysta jest jednym z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej.

Artysta wystąpił w Jeleniej Górze nie po raz pierwszy. - Bardzo podoba mi się to miasto, lubię go. Przez lata było zaniedbane, ale mam teraz wrażenie, że pięknieje. Tak naprawdę, nie pamiętam, kiedy pierwszy raz przyjechałem do Jeleniej Góry. Śpiewam zawodowo od 1989 roku, więc myślę, że wciągu tych 28 lat odwiedziłem Jelenią Górę przynajmniej 10 razy - mówi piosenkarz.

Tomasz Żółtko wydał do tej pory trzynaście płyt oraz sześć zbiorów wierszy. Występuje w bardzo rożnych miejscach: w klubach, teatrach, domach kultury, na imprezach zamkniętych oraz dla różnych zborów chrześcijańskich w całej Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group