Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2753
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To wina mieszkańców?

Niedziela, 6 maja 2018, 6:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2018, 6:53
Autor: WAC
Jelenia Góra: To wina mieszkańców?
Fot. Użyczone
Krytycznie o wywożeniu odpadów na jeleniogórskim Zabobrzu, po rezygnacji ze świadczenia tych usług przez SIMEKO i przejęcia ich w całości przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, wypowiada się nasza Czytelniczka pani Anna.

- Chciałam zwrócić uwagę na problemy z wywożeniem odpadów komunalnych po rezygnacji z usług SIMEKO – mówi nasza Czytelniczka. - Od kiedy nieczystości wywozi tylko MPGK, ich odbiór na Zabobrzu, gdzie mieszkam odbywa się późnym popołudniem. W gniazdach z kontenerami piętrzą się śmieci, które były wywożone regularnie. MPGK, jak widać niezbyt dobrze radzi sobie z tym zadaniem. Po wyróżnieniu kontenerów leżące obok śmieci nie są sprzątane. Tak dzieje się na przykład przy ulicy Kiepury w pobliżu Ginkomedu.

- MPGK przy ul. Kiepury wywozi odpady zmieszane trzy razy w tygodniu – odpowiada rzecznik prasowy MPGK Zbigniew Rzońca. - Zawsze sprząta też otoczenie kubłów. - Raz w tygodniu wywożone są papier i szkło oraz, niezależnie od tego, także raz w tygodniu, odpady biodegradowalne. Nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta dbają o porządek. Bałagan przy pojemnikach jest właśnie tego dowodem - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group