Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6853
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To już 60 lat TPJG!

Poniedziałek, 8 października 2018, 12:55
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2018, 11:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To już 60 lat TPJG!
Fot. Przemek Kaczałko
W sali koncertowej im. Ludomira Różyckiego w Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczystość z okazji 60–lecia Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry. Była to okazja do wspomnień, podziękowań, odznaczeń i dyplomów oraz uczty w części muzycznej. Jednocześnie zaprezentowano 50. edycję Rocznika Jeleniogórskiego.

Złotą Odznaką Zasłużonych dla Województwa Dolnośląskiego wyróżniono wieloletnich prezesów Towarzystwa: Ivo Łaborewicza oraz Stanisława Firszta - wyróżnienia przekazał w imieniu władz województwa radny Sejmiku Marek Obrębalski, który niejednokrotnie był autorem artykułów do Rocznika Jeleniogórskiego. Tak również stało się w najnowszej edycji.

Ponadto podczas uroczystości przedstawiciele TPJG wręczyli dyplomy podziękowania za długoletnią pracę na rzecz Jeleniej Góry i regionu, a otrzymali je m.in.: Wacław Bajer z Klubu Pionierów, Wojciech Augustyński czy Czesław Margas. Po części związanej z przemówieniami zaproszonych gości i podsumowaniem dotychczasowej działalności, zgromadzeni w sali kameralnej wysłuchali koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej.

Spotkanie było połączone z promocją 50. tomu “Rocznika Jeleniogórskiego”.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group