• Niedziela, 19 stycznia 2020
  • Godz. 3:54
  • Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
  • Czytających: 2686
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

To były dobre święta dla jeleniogórskich hotelarzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 stycznia 2013, 7:04
Aktualizacja: 7:06
Autor: UM
– Mając sygnały, że na lokalnym rynku turystycznym dzieje się nieźle –– poprosiliśmy zarządców hoteli o informacje, ilu gości przyjęto w administrowanych przez nich obiektach. Okazało się, że dla wielu sezon Świąt, a dla prawie wszystkich – przełom roku okazał się obiecujący – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Dla przykładu – w hotelu „Baron” „obłożenie” było na poziomie 90%, w „Europie” – na poziomie 69%. W hotelu „Tango” z 69 miejsc skorzystało w tym czasie ponad 230 gości, w okresowej – oczywiście – rotacji. Hotel „Karkonosze” nie przyjmował gości w okresie świąt, ale w sylwestra miał obłożenie pełne. W także dużym „Mercure” w pierwszym okresie ten wskaźnik sięgał powyżej 60%, w drugim – 95%. Pełne obłożenie „na Sylwestra” miały trzy kolejne obiekty – Hotel „BiS”, hotel „Cieplice” i Hotel „Caspar”. „BiS” miał pełne obłożenie także w okresie Świąt, dwa pozostałe z tej trójki w Święta miały nieco mniej gości. Nieco gorzej było „Pod Różami”, a „Cieplicka Harenda” (na skutek awarii) nie przyjmowała gości w tym czasie.

- Wskaźnik wykorzystanie miejsc hotelowych – powiedział M. Zawiła – w pewien sposób przekłada się także na pożytki w lokalach gastronomicznych i sklepach. Jeśli nawet część gości jeleniogórskich hoteli wyjeżdżała w góry, czy do Czech, to popołudniami wracali oni do Jeleniej Góry i widać było wzmożony ruch handlowy także w śródmieściu. Z pewnością pomogła w tym roku niezła pogoda, bo i temperatura, i brak opadów zachęcały do spacerów także wieczorem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 4-01-2013 14:22
A co to za "Cieplicka Harenda"? Zna ktoś ten hotel?
~klijent 4-01-2013 14:35
na dodatek w pęsjonatach też było obłożenie w Cieplicach na przykład WILLA POD RÓŻĄ gościli goście z Niemiec.
~ 4-01-2013 16:03
póki hotele i pensjonaty nie naucza sie gotować to będzie mało gosci w ciągu całego roku.Najważniejsze jest jedzenie , gdy ten warunek jest spełniony to ludzie przyjada nawet na kozetce spać ;)
~cieplice123 4-01-2013 17:46
hotelarze powinni wyjść z promocją swoich restauracji np wtedy kiedy będzie WOŚP lub tak lubiany Festiwal Światła w Cieplicach. Dobre jedzenie w hotelu to także świetna renoma w tzw marketingu szeptanym gdy nie ma pełnego obłożenia w hotelach uzupełnieniem może być właśnie goście w restauracji.Trzeba także stawiać nie tylko na gości przyjezdnych ,ale i miejscowych
~turysta1 4-01-2013 17:47
dobrze dają zjeść w dawnym Hotelu Polonia teraz Viila Spa, ale nikt o tym nie wie i wcale nie jest drogo
~zorientowany 4-01-2013 18:38
Panie Marcinie proszę o podobne wskaźniki za miesiące np X-XII.III-IV podane dane dotyczą najwyższego sezonu w roku zresztą raptem okres o którym mowa to najlepsze 2 tyg roku.Po co ta statystyka aby pokazać jak jest dobrze?Nie jest dobrze hotelarze dziś to pół dziady hurtowniom ,dostawcą usług zalegają z płatnościami notorycznie po 5-12 miesięcy poślizgu.Trzeba tylko ucha nastawić choćby na obiekty pałacowe naszego regionu nie wspominając już o dużym hotelu zlokalizowanym przed Szklarską Porębą którego z szacunku do właściciela nazwy nie wymienię.Hotelarze zarabiają dziś na życie o zwrocie na kapitale nie ma mowy 5 lepszych bo nie dobrych miesięcy nie jest w stanie zarobić na pozostałe marne 7 miesięcy i utrzymywanie ludków
~xyZ 5-01-2013 9:34
niestety ale przedmówca ma racje, dziś praca w usługach hotelarskich to jest przetrwanie. najgorzej,że nasze samorzady traktuje ich jak dojne krowy, podatki od nieruchomości w góre ponad 22 zł za metr, podwyżka wody , śmieci, brak dopłat do działalnosci gospodarczej i to jest rozwój regionu mysle, że wiekszośc właścicieli ma dosc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group