Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8390
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To były dobre święta dla jeleniogórskich hotelarzy

Piątek, 4 stycznia 2013, 7:04
Aktualizacja: 7:06
Autor: UM
– Mając sygnały, że na lokalnym rynku turystycznym dzieje się nieźle –– poprosiliśmy zarządców hoteli o informacje, ilu gości przyjęto w administrowanych przez nich obiektach. Okazało się, że dla wielu sezon Świąt, a dla prawie wszystkich – przełom roku okazał się obiecujący – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Dla przykładu – w hotelu „Baron” „obłożenie” było na poziomie 90%, w „Europie” – na poziomie 69%. W hotelu „Tango” z 69 miejsc skorzystało w tym czasie ponad 230 gości, w okresowej – oczywiście – rotacji. Hotel „Karkonosze” nie przyjmował gości w okresie świąt, ale w sylwestra miał obłożenie pełne. W także dużym „Mercure” w pierwszym okresie ten wskaźnik sięgał powyżej 60%, w drugim – 95%. Pełne obłożenie „na Sylwestra” miały trzy kolejne obiekty – Hotel „BiS”, hotel „Cieplice” i Hotel „Caspar”. „BiS” miał pełne obłożenie także w okresie Świąt, dwa pozostałe z tej trójki w Święta miały nieco mniej gości. Nieco gorzej było „Pod Różami”, a „Cieplicka Harenda” (na skutek awarii) nie przyjmowała gości w tym czasie.

- Wskaźnik wykorzystanie miejsc hotelowych – powiedział M. Zawiła – w pewien sposób przekłada się także na pożytki w lokalach gastronomicznych i sklepach. Jeśli nawet część gości jeleniogórskich hoteli wyjeżdżała w góry, czy do Czech, to popołudniami wracali oni do Jeleniej Góry i widać było wzmożony ruch handlowy także w śródmieściu. Z pewnością pomogła w tym roku niezła pogoda, bo i temperatura, i brak opadów zachęcały do spacerów także wieczorem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
335
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group