Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4266
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To będzie wzruszający maraton!

Niedziela, 13 września 2020, 9:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 września 2020, 6:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To będzie wzruszający maraton!
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (13.09) w Zdrojowym Teatrze Animacji i jego okolicy, czeka nas niezwykłe wydarzenie. Będzie to VI edycja Cieplickiego Maratonu pod nazwą "Jesienne przełamywanie barier". Zaplanowano pokaz mody w wykonaniu osób z niepełnosprawnościami, występy artystyczne i wiele innych atrakcji.

O tym, jak ważna jest integracja i przełamywanie barier nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Po raz szósty robi to Stowarzyszenie Pomocy Chorym "Dąb" im. J. Musiała, które z pomocą sponsorów, przyjaciół, wolontariuszy i innych ludzi dobrych serc - zaprasza na Cieplicki Maraton. Podobnie jak w poprzednich latach, niespodzianek nie zabraknie, a niejednej osobie z pewnością zakręci się łza w oku.

Ważnym elementem imprezy będzie pokaz mody w wykonaniu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Przygotowania trwają już od pewnego czasu - uczestnicy sami wybierali sobie stroje, a wczoraj dziewczyny robiły się na bóstwo w salonie Lisi Pazur przy ul. Krótkiej w Jeleniej Górze.

Uczestnicy sami wybierają w czym chcą wystąpić. Dzień przed pokazem dziewczyny malują paznokcie u Eli Hardel w Lisim Pazurze, więc będzie profesjonalnie i pięknie. To nasz trzeci pokaz mody i staramy się wymieniać uczestników, bo chętnych jest bardzo dużo. Dzieci chca się pokazywać i daje im to ogromną radość - podkreśla Lucyna Musiał, organizatorka wydarzenia. - Mamy za sobą próbę generalną - jesteśmy zachwyceni. Warto to zobaczyć, choć miejsca mamy ograniczone. Może wejść tylko 90 osób, ale będzie nagranie i każdy będzie mógł zobaczyć, co się działo - dodała.

Ponadto zaplanowano występy taneczne uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach, na skrzypcach zagra Żaneta Klińskiej (wokalem będzie jej towarzyszyć Aneta Kolendo) - będzie to piosenka Z. Wodeckiego "Uczmy się żyć obok siebie". Taniec indyjski zaprezentuje Karolina Jakubowska, a uczestnicy WTZ zatańczą "Zbójnickiego". Nie zabraknie też spektakli - Teatr Bajeczka z tematyką góralską, a także spektakl reżyserowany przez Łukasza Dudę, gdzie wystąpią dzieci i rodzice z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. Dla osób, które nie dostaną się do teatru, bądź będą chciały spędzić czas na zewnątrz, również nie zabraknie atrakcji, które przygotuje Klown Rufi Rafi oraz animatorzy Vesny.

Początek imprezy o godz. 12:00 w ZTA.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
848
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group