Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5683
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tłumek na wycieczce z przewodnikiem do Czech

Środa, 13 sierpnia 2008, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Tłumek na wycieczce z przewodnikiem do Czech
Pamiątkowe zdjęcie uczestników sobotniej wycieczki przed Halvnim Nadrazi w Trutnovie.
Fot. Archiwum
66 osób skorzystało w minioną sobotę z oferty Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego, które zaproponowało lokalnym „globtroterom” przewodnika na wypad szynobusem do Trutnova. Następna okazja szykuje się w nadchodzącą sobotę.

- Uczestników wycieczki oprowadzał po Trutnowie przewodnik sudecki i pilot wycieczek Jerzy Bielecki z Jeleniej Góry. Dofinansowanie przewodnika zapewniły starostwa z Lwówka i Jeleniej Góry.

W sezonie wakacyjnym zorganizowane zostaną jeszcze dwie takie wyprawy z przewodnikiem do Trutnova: w dniu 16 sierpnia (sobota) oraz 24 sierpnia (niedziela). Wakacyjny, weekendowy szynobus zakończy jazdę w dniu 31 sierpnia.

Oferta samorządu regionalnego, do której urzeczywistnienia przyczynił się Artur Zych, starosta lwówecki, to zdaniem wielu turystów strzał w dziesiątkę. Weekendowe kursy międzynarodowego szynobusu cieszą się powodzeniem wśród wycieczkowiczów i lokalnych mieszkańców.

Czy odpowiednie władze kolejowe oraz samorządowcy Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry i Lubawki oraz Urząd Marszałkowski wprowadzą w przyszłym roku takie weekendowe przejazdy – pyta Andrzej Mateusiak.

PTTK sugeruje, wsłuchując się w głosy turystów, że dobrze byłoby aby weekendowe kursy szynobusowe funkcjonowały od weekendu majowego do końca września.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group