• Niedziela, 8 grudnia 2019
  • Godz. 16:57
  • Imieniny: Marii, Wirgiliusza, Makarego, Światozara
  • Czytających: 6973
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tłumek na wycieczce z przewodnikiem do Czech

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 sierpnia 2008, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
Pamiątkowe zdjęcie uczestników sobotniej wycieczki przed Halvnim Nadrazi w Trutnovie.
Fot. Archiwum
66 osób skorzystało w minioną sobotę z oferty Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego, które zaproponowało lokalnym „globtroterom” przewodnika na wypad szynobusem do Trutnova. Następna okazja szykuje się w nadchodzącą sobotę.

- Uczestników wycieczki oprowadzał po Trutnowie przewodnik sudecki i pilot wycieczek Jerzy Bielecki z Jeleniej Góry. Dofinansowanie przewodnika zapewniły starostwa z Lwówka i Jeleniej Góry.

W sezonie wakacyjnym zorganizowane zostaną jeszcze dwie takie wyprawy z przewodnikiem do Trutnova: w dniu 16 sierpnia (sobota) oraz 24 sierpnia (niedziela). Wakacyjny, weekendowy szynobus zakończy jazdę w dniu 31 sierpnia.

Oferta samorządu regionalnego, do której urzeczywistnienia przyczynił się Artur Zych, starosta lwówecki, to zdaniem wielu turystów strzał w dziesiątkę. Weekendowe kursy międzynarodowego szynobusu cieszą się powodzeniem wśród wycieczkowiczów i lokalnych mieszkańców.

Czy odpowiednie władze kolejowe oraz samorządowcy Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry i Lubawki oraz Urząd Marszałkowski wprowadzą w przyszłym roku takie weekendowe przejazdy – pyta Andrzej Mateusiak.

PTTK sugeruje, wsłuchując się w głosy turystów, że dobrze byłoby aby weekendowe kursy szynobusowe funkcjonowały od weekendu majowego do końca września.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~*** 13-08-2008 15:15
też bym się wybrała, gdybym wiedziała:)
~jelgór 13-08-2008 20:16
w sobote o której wyjazd i powrót?- jeśli ktoś wie, proszę o info
~kolejarz 13-08-2008 21:56
panie Tejo, nie szynobus, tylko spalinowy zespół trakcyjny. Wiem ze to smiesznie brzmi ale badzmy precyzyjni. I prosze sprawdzic jak sie pisze po czesku "dworzec glowny " ! <br><br> <i> nie mam czeskich znaków, niestety:-) </i>
~kolejarz 14-08-2008 2:20
czeskie znaki to pol biedy. Po czesku "dworzec glowny" pisze sie z malych liter i nie "halvni" a "hlavni". I jak odmieniamy, to oba czlony. Summa sumarum powinno byc "hlavnim nadrazim" !
~perkucha 14-08-2008 11:42
tak na marginesie do PKP a może do samych podróżnych... ta zapchana toaleta w drodze powrotnej to raczej nie wizytówka na plus... część matek z dziećmi zmuszona była w czasie postojów na stacyjkach wychodzić ze składu i załatwiać sie na... polu... a poza tym wycieczka bardzo udana-brawa dla przewodnika.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group