Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 7492
Zalogowanych: 41
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Terytorialsi pomagają seniorom zaszczepić się

Niedziela, 21 lutego 2021, 6:08
Aktualizacja: 6:16
Autor: 16 DBOT
Region: Terytorialsi pomagają seniorom zaszczepić się
Fot. 16 DBOT
Od momentu ogłoszenia pandemii kombatanci i seniorzy zostali objęci szczególną opieką ze strony Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze dowozili i dowożą im posiłki, wykupują recepty, pomagają w wielu różnych, codziennych potrzebach. Do tego doszyło wsparcie osób starszych w rejestracji na szczepienia.

Wraz z rozpoczęciem narodowego programu szczepień, żołnierze 16DBOT rozpoczęli również prace związane z zorganizowaniem transportu dla osób, które same nie byłyby w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W samym tylko Wrocławiu takich osób jest ponad 200.

Podczas rozmów z kombatantami i seniorami okazało się, że wielu z nich nie zdołało się do tej pory zarejestrować na szczepienie. Powody były różne. Niektórzy czekali, bo liczyli na odzew ze strony przychodni zdrowia, rodziny i bliskich. Inni mają problemy ze słuchem i telefoniczny kontakt z rejestracją był bardzo trudny, jeszcze inni nie potrafili tego uczynić. Są też tacy, którzy nie wiedzą co mają robić, bo boją się ewentualnych powikłań po szczepieniu i zadają mnóstwo pytań. A ważne, aby wątpliwości były rozwiewane prawdziwymi i profesjonalnymi odpowiedziami.

W każdym tym przypadku, specjalnie przygotowani żołnierze, wspierają seniorów rejestrując ich na szczepienia, umawiając wizyty lekarskie, pilnując terminów czy regularnie dowożąc do szpitali i przychodni. W ten sposób realizowany jest pierwszy etap narodowego programu szczepień. Mundurowi wypełniają też niezbędne dokumenty, wymagane przez lekarza, jeszcze przed zaszczepieniem pacjenta.

W życiu każdego z nas przychodzą sytuacje, w których pomoc innej osoby jest bezcenna. Czasem zwykła możliwość szczerej rozmowy z drugim człowiekiem może przynieść niezwykle pozytywne skutki. Należy także pamiętać, aby samemu wykazywać się empatią i wspierać innych w trudnych chwilach – mówi kpt. Renata Mycio, koordynator szczepień wydzielony z ramienia 16 DBOT na terenie Dolnego Śląska.

Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły infolinię wsparcia dla seniorów pod numerem 800 100 115, dzięki której można zwrócić się o pomoc w dotarciu na szczepienie, bądź pomoc w rejestracji.

Twoja reakcja na artykuł?

15
52%
Cieszy
4
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
10%
Złości
7
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
911
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group