Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7526
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Terra Incognita nad Bajkałem

Środa, 30 maja 2018, 6:51
Aktualizacja: 6:52
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Terra Incognita nad Bajkałem
Fot. Organizator
Już dziś (30.05) o godzinie 18.30 w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie – Dolnej odbędzie się kolejne spotkanie dla ciekawych świata z cyklu Terra Incognita. Tym razem tematem jest najgłębsze jezioro globu Bajkał.

Termin dzisiejszego spotkania z cyklu Terra Incognita jest wyjątkowy, gdyż z reguły odbywają się one w piątki. Prelegentem będzie Małgorzata Ciepła, która po Rosji podróżuje od 13 lat, kiedy to pierwszy raz pociągiem dojechała na Kaukaz, żeby wejść na najwyższy szczyt tego kraju. Od tego czasu przemierzyła Rosję od Murmańska na północy, przez całą Syberię, aż po Kamczatkę na wschodzie. Wielokrotnie jeździła Koleją Transsyberyjską prowadząc grupy turystyczne. Najwięcej czasu spędza nad Bajkałem, fotografując to niezwykłe jezioro. Obecnie zajmuje się organizacją wyjazdów do Rosji w biurze podróży.

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Podczas wirtualnej wyprawy nad „Święte Morze Syberii", w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy najpiękniejsze zakątki Przybajkala, ruszymy w dzikie góry i poznamy kilku niezwykłych ludzi. Spotkanie poprowadzi Jarosław Szczyżowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group