Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9788
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Termy także dla najmłodszych „pływaków”

Piątek, 5 czerwca 2015, 8:19
Aktualizacja: 8:22
Autor: UM
Jelenia Góra: Termy także dla najmłodszych „pływaków”
Fot. UM
– O „Termach Cieplickich” informujemy najczęściej podkreślając wyniki frekwencyjne, a co za tym idzie, także finansowe tej firmy – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – I słusznie, bo są one wyróżniające – podkreślał. W „Termach” przekraczane są nawet optymistyczne założenia dotyczące liczby przyjętych gości i to nie o setki osób, a o kilka dziesiątek tysięcy.

„Termy Cieplickie” miały być i są przede wszystkim elementem promocji i miasta, i uzdrowiska, a także miejscem, gdzie jeleniogórzanie znajdują relaks, bo powstały właśnie głównie z myślą o mieszkańcach miasta i Kotliny Jeleniogórskiej.

- Dlatego – dodała Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – z takim naciskiem organizowaliśmy i organizujemy naukę pływania dla dzieci z przedszkoli oraz młodszych klas szkół podstawowych. - Zwiększamy sukcesywnie kwoty na ten cel – podkreślała.

Ale „Termy” to także miejsce do oswajania z wodą malutkich dzieci. – Widziałem i kilkutygodniowe maluszki – powiedział jeden z pracowników recepcji. – Roczne dzieci nie są wcale rzadkością – dodał.

- Organizujemy program „Aquababy” – powiedział Zbigniew Kubiela, prezes „Term”. – Kierowany jest on do dzieci sześciomiesięcznych, których organizmy jeszcze „nie zapomniały” życia w środowisku wodnym. Można to uznać za swoiste początki nauki pływania, choć trudno mówić o nabieraniu umiejętności pływackich, kiedy człowiek ma niespełna 200 dni życia za sobą, jednak sama nauka z pewnością wtedy idzie już łatwiej. – twierdził prezes

- Aquababy” będziemy organizować dwukrotnie w roku – w sezonie wiosennym, a potem – późnym latem, czyli od września. Już teraz widzimy spore zainteresowanie rodziców – dodał.

Na potrzeby nieco starszych, w dodatku – „nieco” inne, niż związane z wodą, też „Termy” odpowiadają, czego najlepszym przykładem jest zaproszenie na... koncert muzyki zespołu „Pink Floyd”. Szczegóły – na stronach internetowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group