Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6600
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tego potrzebują powodzianie

Środa, 11 sierpnia 2010, 17:17
Aktualizacja: 23:24
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Tego potrzebują powodzianie
Fot. agrzywacz
Firma JelCar nadal prowadzi zbiórkę dla powodzian. Wczoraj do godziny 17:00 zebrano trzy tony rzeczy oddanych z dobrego serca. Za pieniądze wpłacone na konto zostały kupione produkty zgodnie z listą, którą organizatorzy otrzymali od władz Bogatyni. W tej chwili woda w Bogatyni opadła i odsłoniła ogrom zniszczeń.

Dzięki dobrej koordynacji sztabu kryzysowego w Bogatyni wiadomo, że najbardziej potrzebne są: podstawowa chemia (proszki, mydła, płyny), środki higieniczne (bandaże, opatrunki, pampersy), jedzenie i ubranka dla dzieci. W najbliższych dniach potrzebne będzie to wszystko, co sami zabralibyście Państwo na miesięczny wyjazd do schroniska, a nie czterogwiazdkowego hotelu. Będą to nadal środki czystości (mydło, proszki, szampony), odzież (również używana), koce, pościel, ręczniki. Proszę nie zapominać także o żywności pakowanej hermetycznie z dłuższym terminem ważności oraz o artykułach żywnościowych do przygotowania na ciepło.

Przez następne kilka miesięcy będzie brakowało również podstawowego sprzętu AGD np.: kuchenek, pralek czy lodówek. W JelCarze przyjmowane jest wszystko. Rzeczy nie muszą być nowe. Muszą spełniać tylko jeden wymóg: być czyste!

Produkty chemiczne nie muszą być z górnej półki. Lepiej kupić dwa średniej jakości szampony niż jeden drogi. Ci, którzy naprawdę potrzebują pomocy, będą wdzięczni za wszystko. W przypadku produktów AGD proszę zadbać o to, aby wszystko było sprawne – wolontariusze nie są w stanie czegokolwiek sprawdzić. Bardzo ważne jest to, aby pomoc była przemyślana i długofalowa, a nie trzydniowa dopóki są „gorące” zdjęcia w wiadomościach.

Jeśli ktoś chciałby przekazać coś powodzianom proszony jest o przywiezienie darów do firmy Jelcar mieszczącej się przy ulicy Spółdzielczej 38. Zbiórka prowadzona jest w godzinach 9:00-17:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group