Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 11994
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Techniczne nowości nie dla wszystkich

Wtorek, 1 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:35
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA Rodzice skarżą się na nauczycieli, że niechętnie korzystają na lekcjach z komputerów.

Tyle komputerów i tylko informatyka: rodzice uczniów mają pretensje do nauczycieli, że urządzenia nie są wykorzystywane w nauczaniu innych przedmiotów. Pedagodzy niezwiązani z tajnikami Internetu bywają odporni na zalety komputerów

Dlaczego nie korzysta się z tych urządzeń, na przykład, na języku polskim albo chemii? - zapytała nas Alina Żurak, mama gimnazjalisty.
We wszystkich szkołach w stolicy Karkonoszy są pracownie internetowe. Część zafundował urząd miasta. Złożyli się także rodzice. Niektóre placówki wygrały komputery w konkursach. Tak jest w Szkole Podstawowej nr 11, gdzie są aż trzy informatyczne laboratoria.

Ciasno przed komputerem
Kłopot w tym, że pracownie są za ciasne. Powinny mieć 15 stanowisk: 14 dla uczniów i jedno dla nauczyciela. A mają ich tylko dziesięć. Dziewczęta i chłopcy często korzystają we dwójkę z jednego komputera. To pracy nie ułatwia na lekcjach informatyki. - Na języku polskim przy komputerze byłoby jeszcze gorzej - przyznaje jedna z nauczycielek w “jedenastce”.
Tymczasem rodzice zarzucają uczącym niechęć do komputerowych nowości.
- Syn skarży się, że wiedza podawana jest w sposób nudny, a lekcje przy komputerze na pewno byłyby bardziej atrakcyjne. Dzieci skorzystałyby z tego, co na pewno zaowocowałoby lepszymi ocenami - powiedziała nam pani Alina.

Trudno się przełamać
Naczycielom, zwłaszcza starszego pokolenia, trudno jest przełamać informatyczne lody i stosować na lekcjach nowe techniki. - Do emerytury zostały mi dwa lata. Niech taką wiedzę posiądą młodsi - powiedziała nam pragnąca pozostać anonimową polonistka z jeleniogórskiego liceum.

Wywiadówka w sieci
Internet znalazł praktyczne zastosowanie tylko w jednej jeleniogórskiej placówce oświaty. - Za pośrednictwem sieci informujemy rodziców o postępach w nauce uczniów. Wysyłamy e-maile i esemesy - mówi Tatiana Marciniak, nauczycielka informatyki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1152
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group