Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6623
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatralny hit dla najmłodszych na gwiazdkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 grudnia 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Niezwykle uroczy prezent pod choinkę swej najmłodszej publiczności zapowiada zespół Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego. Już w niedzielę, 21 grudnia, o godzinie 16 w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach odbędzie się premiera „Leśnych przygód Tymoteusza” Jana Wilkowskiego.

Przedstawienie, do którego wspaniałą kolorową scenografię przygotował Jan Zieliński, a muzykę skomponował Krzysztof Arciszewski, powstało dzięki zespołowej reżyserii grających w nim aktorów (pod opieka artystyczną dyrektora Bogdana Nauki). – To druga część perypetii Tymoteusza Rymcimci – opowiadają aktorzy. – Tym razem Tymek zabiera nas do lasu, gdzie czeka wiele przygód i niespodzianek.

W spektaklu grają Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Bogna von Woedtke, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

Teatralny serial autorstwa jednego z najznakomitszych polskich lalkarzy na stałe wszedł do repertuaru polskiego teatru dla dzieci. Jego atutem jest piękny język, wartka akcja, ogromna dawka humanitaryzmu z kroplą łagodnego dydaktyzmu, a także plastyka odpowiadająca dziecięcej wrażliwości. A patrząc na wielką popularność „Tymoteusza Rymcimci” wśród kilkuletnich jeleniogórzan – można być pewnym, że oto rodzi się następny teatralny hit.

Dziś – jak to w teatrze tuż przed premierą – praca aż kipi. Aktorzy czynią ostatnie próby, a wszystko w rękach artystów z pracowni plastycznej. A oni – Wacława Nawrocka, Marzena Pliszka i Lewan Mantidze – dodają scenografii i lalkom ostatniego błysku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~!!:) 19-12-2008 9:41
a zdjęcia z dnia misia :) pozdrowienia dla Misiów Teatralnych :)
piipi 19-12-2008 13:11
..tak dzieci w bajkach szukaja siebie,tam posrod odwaznych i dobrych bohaterow...swoj swiat odnajduja !!.
~paklum♣ ҉ 19-12-2008 18:36
a na miniaturce zdjęcia Lewan z Marzenką jak Święty Mikołaj z dobrą wróżką wyczarowują scenografię!:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group