Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7639
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Teatralny hit dla najmłodszych na gwiazdkę

Piątek, 19 grudnia 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Teatralny hit dla najmłodszych na gwiazdkę
Fot. TEJO
Niezwykle uroczy prezent pod choinkę swej najmłodszej publiczności zapowiada zespół Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego. Już w niedzielę, 21 grudnia, o godzinie 16 w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach odbędzie się premiera „Leśnych przygód Tymoteusza” Jana Wilkowskiego.

Przedstawienie, do którego wspaniałą kolorową scenografię przygotował Jan Zieliński, a muzykę skomponował Krzysztof Arciszewski, powstało dzięki zespołowej reżyserii grających w nim aktorów (pod opieka artystyczną dyrektora Bogdana Nauki). – To druga część perypetii Tymoteusza Rymcimci – opowiadają aktorzy. – Tym razem Tymek zabiera nas do lasu, gdzie czeka wiele przygód i niespodzianek.

W spektaklu grają Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Bogna von Woedtke, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

Teatralny serial autorstwa jednego z najznakomitszych polskich lalkarzy na stałe wszedł do repertuaru polskiego teatru dla dzieci. Jego atutem jest piękny język, wartka akcja, ogromna dawka humanitaryzmu z kroplą łagodnego dydaktyzmu, a także plastyka odpowiadająca dziecięcej wrażliwości. A patrząc na wielką popularność „Tymoteusza Rymcimci” wśród kilkuletnich jeleniogórzan – można być pewnym, że oto rodzi się następny teatralny hit.

Dziś – jak to w teatrze tuż przed premierą – praca aż kipi. Aktorzy czynią ostatnie próby, a wszystko w rękach artystów z pracowni plastycznej. A oni – Wacława Nawrocka, Marzena Pliszka i Lewan Mantidze – dodają scenografii i lalkom ostatniego błysku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group