Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 11224
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr z Tokio w „Muflonie”

Środa, 24 października 2012, 7:00
Aktualizacja: 7:00
Autor: mestra
Jelenia Góra: Teatr z Tokio w „Muflonie”
Fot. Organiatorzy
Już w najbliższą niedzielę (28.10) o godz. 19.00 w sali widowiskowej MDK „Muflon” wystąpi japońska grupa teatralna Gekidan Kaitaisha ze sztuką „Finalityliving”.

Spektakl (przeznaczony tylko dla widzów dorosłych) jest częścią projektu „Post Human Theatre”, który powstał w roku 2011 we współpracy z Teatrem Cinema podczas ich pobytu w Tokio w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Projektowi patronuje The Japan Director Association, organizator sympozjum i warsztatów w Ai Hall w Itami, jednym z najważniejszych w Japonii miejsc dla współczesnego tańca i teatru. Występ japońskiego teatru w Jeleniej Górze jest częścią tourne po Polsce. Cały projekt polsko-japoński pokazywany już był m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Rozdroże".

Gekidan Kaitaisha jest grupą teatralną specjalizującą się w teatrze fizycznym. Konstruuje swoje przedstawienia z tańca, sztuk wizualnych i muzyki, tworząc teatr ponad barierami językowymi, zaangażowany społecznie. Punktem wyjścia w ich pracy są ograniczenia w ciele i umyśle ludzkim, będące efektem ucisku polityki światowej. Gekidan Kaitaisha zdobył międzynarodową reputację występując w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych.

W niedzielę o godz. 19.00 w MDK „Muflon” wystąpi zespół japoński w składzie: koncepcja, reżyseria – ShinjinShimizu, aktorzy: HirukoHino, Miauki Nakajima, Kenjiro Kumamoto, YasujiIschii, RyojiHonma, Jonathan Giles Garner, tłumaczenia: KoichiKuyama, menadżer projektu: SasakiKatsumi.
Organizatorzy: Teatr Cinema, MDK „Muflon”. Impreza dofinansowana z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o rezerwację miejsc: telefonicznie (75 755 37 70) lub e-mailowo: muflon@sobieszow.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
671
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group