Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2453
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobótka: Tauron Lang Team Race w Sobótce [POD NASZYM PATRONATEM]

Czwartek, 9 kwietnia 2015, 20:43
Aktualizacja: Sobota, 11 kwietnia 2015, 20:14
Autor: MDvR
Sobótka: Tauron Lang Team Race w Sobótce [POD NASZYM PATRONATEM]
Fot. użyczone
Cykl szosowych wyścigów dla amatorów Tauron Lang Team Race to nowość w kalendarzu kolarskich imprez Lang Team. Historyczne sukcesy polskich zawodników w 2014 roku przyczyniły się w znacznym stopniu do wzrostu popularności kolarstwa w naszym kraju. To właśnie jazda na rowerze jest wskazywana przez 66% Polaków jako główna forma ich aktywności. Regionalnym partnerem medialnym wyścigów jest Jelonka.com.

Nic dziwnego, że rośnie również zapotrzebowanie na kolarskie imprezy dla amatorów. Tauron Lang Team Race jest odpowiedzią na te oczekiwania. Głównym celem tej inicjatywy jest promocja kolarstwa i umożliwienie rywalizacji w profesjonalnych warunkach na najwyższym poziomie. Dzięki masowości imprezy propagujemy zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek wśród szerokich rzesz Polaków. Tauron Lang Team Race to również promocja najpiękniejszych regionów naszego kraju. Starannie dobrane lokalizacje, ciekawe trasy i malownicze krajobrazy – to wszystko przyczynia się do budowania relacji z lokalnymi społecznościami, a także z całą kolarskim środowiskiem.

W tym sezonie odbędzie się pięć edycji Tauron Lang Team Race. Inauguracja nastąpi 12 kwietnia w Sobótce w ramach otwarcia sezonu kolarskiego. Startujący będą mieli możliwość pokonania kultowej rundy wokół Ślęży. Dla trochę młodszych przygotowaliśmy dystans MINI, który w Sobótce wynosi 34 kilometry. Na tym dystansie będą mogły startować osoby w wieku od 16 lat. Dystans MAXI – w Sobótce liczy on 68 kilometrów – przeznaczony jest dla zawodników pełnoletnich. W sumie rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych wśród kobiet. Wyścig rozpocznie się o godzinie 9 rano.

Do udziału w wyścigu amatorów można się zgłosić poprzez stronę www.tauronlangteamrace.pl. Będzie to możliwe również w Biurze Zawodów w miejscu wyścigu. Wszystkie szczegóły, także te dotyczące kolejnych edycji – w Rzeszowie, Gdańsku, Krokowej i Bytowie – znajdują się na stronie internetowej zawodów.

Pierwsza edycja Tauron Lang Team Race odbędzie się w ramach otwarcia sezonu kolarskiego organizowanego przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka. To wydarzenie, które jednoczy całe środowisko kolarskie i jest okazją do wielu ciekawych spotkań. W ramach otwarcia sezonu zostanie rozegrany także słynny Ślężański Mnich, wyścig dla kolarzy zawodowych, w którym udział bierze cała polska czołówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group