Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 5953
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Targi Tourtec 2014' pełne atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 maja 2014, 8:14
Aktualizacja: Sobota, 24 maja 2014, 11:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Wczoraj (10. maja) na Placu Ratuszowym zakończyły się dwudniowe międzynarodowe targi turystyczne Tourtec. Była to impreza pełna atrakcji dla zwiedzających, którą według szacunków Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, odwiedziło ok. 15 tysięcy osób.

To już XVI edycja najważniejszego wydarzenia branży turystycznej w naszym regionie, która od dziesięciu lat (czyli od wejścia Polski do Unii Europejskiej) jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze.

- Wszyscy wystawcy spełnili nasze oczekiwania jako organizatorów, ale myślę, że również mieszkańców. Oferty są bardzo zróżnicowane, jest wiele występów artystycznych, mamy też zespoły, które przyjechały spontanicznie, m.in. w piątek była orkiestra podwórkowa z Gryfowa Śląskiego - powiedział Wiesław Dzierzba - dyrektor Wydział Promocji, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym.

Na zwiedzających czekało wielu zagranicznych gości: Centrum Babylon z Liberca (Czechy), Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschleisen mbH - Bautzen (Niemcy), Miasto Jablonec nad Nysą (Czechy), Powiat Bamberg (Niemcy), Region Miast Aachen (Niemcy), Regione Benevento (Włochy) oraz szkoła „Leeuwenborgh Opleidingen“ w Maastricht (Holandia). W projekcie GreKo udział biorą również samorządy i regiony partnerskie z Belgii – DG Belgiens, Holandii – Parkstad Limburg oraz Francji - Eurodistrict SaarMoselle. Wśród polskich wystawców oprócz miast i różnego rodzaju ośrodków z terenu naszego powiatu, udział wzięli m.in. Kołobrzeg, Świnoujście czy Wolsztyn. W sumie na jeleniogórskim Rynku stanęło 96 stoisk. Czas zwiedzającym umilały m.in. występy zespołu muzycznego „Kreuzschuher Kerwasmusikanten” z Powiatu Bamberg, Zespołu Tanecznego „Studio Tasmina” z Jablonca nad Nysą oraz artyści-graficiarze z Polski i Niemiec, którzy tworzyli wizję Partnerstwa Europejskiego.

Wystawcy nie tylko prezentowali uroki własnych zakątków, ale poznali też walory turystyczne powiatu jeleniogórskiego zwiedzając m.in. Leśny Bank Genów w Kostrzycy, Pałac Wojanów czy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. W sobotę odbyło się również Seminarium Europejskich Regionów Partnerskich, gdzie zaprezentowały się: Związek Gmin Karkonoskich, Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Ducha Gór", Powiat Jeleniogórski oraz Regione Benevento Catania (Włochy).

Powiat Jeleniogórski jest jednym z partnerów projektu wielonarodowego „GreKo – przygotowanie samorządów przygranicznych do Europy 2020 w dziedzinie oświaty i marketingu regionalnego” realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w Programie „Europa dla Obywateli”.
Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Jeleniej Góry. Organizatorem targów był Powiat Jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group