Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7216
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Targi Tourtec 2014' pełne atrakcji

Niedziela, 11 maja 2014, 8:14
Aktualizacja: Sobota, 24 maja 2014, 11:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Targi Tourtec 2014' pełne atrakcji
Fot. Przemo
Wczoraj (10. maja) na Placu Ratuszowym zakończyły się dwudniowe międzynarodowe targi turystyczne Tourtec. Była to impreza pełna atrakcji dla zwiedzających, którą według szacunków Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, odwiedziło ok. 15 tysięcy osób.

To już XVI edycja najważniejszego wydarzenia branży turystycznej w naszym regionie, która od dziesięciu lat (czyli od wejścia Polski do Unii Europejskiej) jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze.

- Wszyscy wystawcy spełnili nasze oczekiwania jako organizatorów, ale myślę, że również mieszkańców. Oferty są bardzo zróżnicowane, jest wiele występów artystycznych, mamy też zespoły, które przyjechały spontanicznie, m.in. w piątek była orkiestra podwórkowa z Gryfowa Śląskiego - powiedział Wiesław Dzierzba - dyrektor Wydział Promocji, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym.

Na zwiedzających czekało wielu zagranicznych gości: Centrum Babylon z Liberca (Czechy), Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschleisen mbH - Bautzen (Niemcy), Miasto Jablonec nad Nysą (Czechy), Powiat Bamberg (Niemcy), Region Miast Aachen (Niemcy), Regione Benevento (Włochy) oraz szkoła „Leeuwenborgh Opleidingen“ w Maastricht (Holandia). W projekcie GreKo udział biorą również samorządy i regiony partnerskie z Belgii – DG Belgiens, Holandii – Parkstad Limburg oraz Francji - Eurodistrict SaarMoselle. Wśród polskich wystawców oprócz miast i różnego rodzaju ośrodków z terenu naszego powiatu, udział wzięli m.in. Kołobrzeg, Świnoujście czy Wolsztyn. W sumie na jeleniogórskim Rynku stanęło 96 stoisk. Czas zwiedzającym umilały m.in. występy zespołu muzycznego „Kreuzschuher Kerwasmusikanten” z Powiatu Bamberg, Zespołu Tanecznego „Studio Tasmina” z Jablonca nad Nysą oraz artyści-graficiarze z Polski i Niemiec, którzy tworzyli wizję Partnerstwa Europejskiego.

Wystawcy nie tylko prezentowali uroki własnych zakątków, ale poznali też walory turystyczne powiatu jeleniogórskiego zwiedzając m.in. Leśny Bank Genów w Kostrzycy, Pałac Wojanów czy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. W sobotę odbyło się również Seminarium Europejskich Regionów Partnerskich, gdzie zaprezentowały się: Związek Gmin Karkonoskich, Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Ducha Gór", Powiat Jeleniogórski oraz Regione Benevento Catania (Włochy).

Powiat Jeleniogórski jest jednym z partnerów projektu wielonarodowego „GreKo – przygotowanie samorządów przygranicznych do Europy 2020 w dziedzinie oświaty i marketingu regionalnego” realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w Programie „Europa dla Obywateli”.
Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Jeleniej Góry. Organizatorem targów był Powiat Jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group