Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7095
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Taniec z jeleniogórzanami

Sobota, 11 września 2010, 7:25
Aktualizacja: Niedziela, 12 września 2010, 8:03
Autor: Sylwia Korkuć, Natalia Kruczek, Angela
JELENIA GÓRA: Taniec z jeleniogórzanami
Fot. TEJO
Szkoły nauki tańca w Jeleniej Górze mają coraz więcej uczniów, nie tylko dzieci i młodzieży, lecz także osób dorosłych. Adepci zgłębiają tajniki zarówno tańców klasycznych jak i nowoczesnych. Skąd bierze się aż taka moda na pląsanie na parkiecie?

Na terenie Jeleniej Góry funkcjonuje kilka szkół tańca, które nigdy nie narzekały na brak chętnych, ale w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jedną z ich jest działająca od 44 lat Szkoła Tańca Kurzak Zamorski mieszcząca się przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Właścicielami są Grażyna i Kazimierz Kurzak oraz Monika i Piotr Zamorscy. Szkoła oferuje tańce towarzyskie, w skład których wchodzą: walc angielski, wiedeński, samba, rumba itd. a także tańce latynoamerykańskie: salsa, mambo, bacciata, tańce argentino, taniec orientalny i flamenco prowadzony przez instruktora Elżbietę Eisenbaltter. Szkoła uczy też w tańców nowoczesnych tj.: hip- hop modern jazz oraz baletu.

– Pracuje u nas ośmiu instruktorów, którzy są fachowcami najwyższej klasy i posiadają uprawnienia międzynarodowe dające im prawo zarówno do sędziowania, jak i trenowania – mówi Grażyna Kurzak. – Nowością jest u nas balet, na który zapisuje się przede wszystkim dzieci. Te zajęcia prowadzi solista opery wrocławskiej. Co roku organizujemy też turnieje taneczne – mówi właścicielka szkoły.Jednym z najbardziej prestiżowych jest turniej tańca międzynarodowego Karkonosze Open, który odbywa się w ostatni weekend września.

Kolejną placówką jest szkoła tańca Beaty i Tomasza Tabor, mieszcząca się przy ul. Obrońców Pokoju 26 A. Zajęcia odbywają się są tu od 19 lat. Obecnie lekcje prowadzi czwórka instruktorów.
– Oferujemy tańce towarzyskie, nowoczesne (hip-hop, new style, disco dance), taniec brzucha i flamenco oraz bacciata i zong lambada, które są dopiero wprowadzone. Szkoła organizuje turnieje taneczne. Dwa największe to: Turniej Tańca o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry odbywający się w porze wiosennej oraz Ogólnopolski Turniej Tańca, który odbywa się pod koniec roku szkolnego. Ponadto organizujemy Międzynarodowy Turniej Tańca odbywający się we Wleniu i w Rudnej koło Lubina – mówi Tomasz Tabor.

Szkołę Tańca Nowoczesnego Gregory od czterech lat prowadzi Grzegorz Gigiel, dyrektor artystyczny wraz ze swoim pełnomocnikiem Arkadiuszem Chocianem z grupy tanecznej Flesz.
- Oferujemy tańce nowoczesne: hip hop, house, new style, salsa, bacciata, taniec towarzyski dla dzieci i ladies styling dla pań. Zajęcia tańca nowoczesnego odbywają się w ODK Zabobrze ul. Trzcińskiego 12 oraz salsa, bacciata i kurs ladies styling dla pań w MDK przy ulicy Skłodowskiej 12. Z roku na rok liczba chętnych do nauki tańca jest coraz większa, a na zajęciach przeważa młodzież oraz ludzi dorośli – mówi Grzegorz Gigiel.

Niedawno powstała również nowa szkoła tańca nowoczesnego Dance Studio eMotion przy ul. Wincentego Pola 8. Oferuje ona tańce nowoczesne: hip hop, modern jazz oraz zajęcia tańca klasycznego (balet) prowadzone przez Rozalię Wiśniewską. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Rozbudowaną formę zajęć tanecznych prowadzi także Miejski Dom Kultury "Muflon" w Sobieszowie.

– Dzięki nauce tańca ludzie po kilku miesiącach rozkwitają, promienieją, chodzą bardziej elegancko. Taniec ma również niezwykłe walory terapeutyczne. Daje odprężenie, relaksuje, poprawia nastrój, ułatwia kontakty i pomaga otworzyć się na innych – przekonują instruktorzy tańca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
251
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group