Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5244
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Taniec wojowników na placu Piastowskim

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 8:08
Aktualizacja: Piątek, 27 sierpnia 2010, 7:32
Autor: M.
JELENIA GÓRA: Taniec wojowników na placu Piastowskim
Fot. M.
Żywym zaproszeniem na weekendowe prezentacje sztuki „U wód. Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic” przygotowywanej w ramach „Lata w teatrze” był wczorajszy happening, którego areną stało się centrum uzdrowiskowej części miasta.

Uczestnicy trwającej w Zdrojowym Teatrze Animacji ostatniej w tym roku edycji warsztatów „Lato w teatrze” wyszli wczoraj na deptak na placu Piastowskim, aby zachęcić kuracjuszy, turystów i miejscową ludność do zobaczenia sztuki, która zostanie wystawiona w najbliższy weekend.

Już w kostiumach (choć jeszcze nie do końca skompletowanych, bo pani krawcowa ma pełne ręce roboty) dziewczęta i chłopcy zademonstrowali kilka kwestii z widowiska okraszonych tańcem wojowników. Rozdawano także ulotki i rozwieszono plakaty własnej produkcji. Oprócz tego uczestnicy warsztatów własnoręcznie wykonali zaproszenia na postarzanym papierze, który zostanie zwinięty w rulon, zalakowany i opatrzony lakowym odciskiem pieczęci.

Po happeningu warsztatowicze wrócili w wir zajęć, podczas których połączono poszczególne epizody „Wjazdu Królowej Marysieńki”. Przedstawienie zapowiada się smakowicie. Nie będzie w nim dosłowności: zestawienie ze sobą wypranej z uczuć współczesności z pełną barw przeszłością to tylko jeden z wątków.

Przed ekipą instruktorów, w której pałeczkę reżysera koordynującego całość przejął Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, sporo jeszcze pracy. A do premiery coraz mniej czasu. Owoc działań warsztatów „Lato w teatrze” zobaczyć będzie można w sobotę i w niedzielę na placu Piastowskim o godz. 20. Plener to także wyzwanie dla techników. Realizatorzy światła i dźwięku będą mieli sporo roboty, a młodzi aktorzy będą musieli oswoić się z mikroportami, które posłużą do nagłośnienia ich kwestii.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group