Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6131
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Taneczne podsumowanie

Środa, 4 marca 2020, 14:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2020, 15:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Taneczne podsumowanie
Fot. Przemek Kaczałko
Akademia Tanecznego Wychowania z Karpacza dwa razy w roku szkolnym organizuje pokazy tańca dla rodziców, które są podsumowaniem prowadzonych zajęć. Podsumowanie półrocza odbyło się w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.
Zajęcia prowadzone są dla dzieci od 6 do 12 lat, które uczęszczają do nas na zajęcia taneczno-ruchowe, które prowadzimy na terenie szkół podstawowych w Jeleniej Górze (SP 11, SP 3, SP 10, SP 13) i okolicach, między innymi w: Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Piechowicach, Podgórzynie, Jeżowie Sudeckim, Wojcieszycach, Łomnicy, Mysłakowicach, Marciszowie, Jeżowie Sudeckim, Janowicach Wielkich - powiedział Michał Cyganek z Akademii Tanecznego Wychowania.

To właśnie dzieci z wyżej wymienionych miejscowości występowały przed swoimi rodzinami w minioną niedzielę w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Łącznie wystąpiło 150 młodych tancerzy.

Dwa razy w roku organizujemy duże pokazy w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Złotniczej, podczas których występują dzieci z kilku szkół. Rodzice i rodziny dzieci mają okazję zobaczyć efekty naszej pracy z dziećmi. Młodzi tancerze podczas takich występów otrzymują pamiątkowe dyplomy po pierwszym semestrze nauki oraz medale po drugim semestrze. Tańce, jakie dzieci poznają i prezentują następnie przed publicznością to przede wszystkim choreografie hip-hopowe, ale także podstawy tańca towarzyskiego - opowiada M. Cyganek.
Nasze zajęcia skierowane są do wszystkich dzieci w wieku 5-12 lat, bez względu na predyspozycję, wygląd czy talent, a ich podstawowym zadaniem jest umożliwienie wszystkim dzieciom przeżycia radości, zadowolenia i satysfakcji z własnej aktywności oraz ze współdziałania w grupie przy tworzeniu wspólnego ruchu. Brak nastawienia i nacisku na uzyskiwanie jak najlepszych wyników, to metoda nauczania tańca bez stresu. Dla nas ważne jest, by nauka tańca sprawiała przyjemność dziecku ucząc i wychowując poprzez zabawę - podkreślił organizator imprezy.
Nasze zajęcia umożliwiają rozwój muzykalności i taneczności, pozwalają poznać różne style tańca. Rozwijają wrażliwość emocjonalną, zdolność ekspresji i improwizacji ruchowej. Wpływają na świadomość ciała i ruchu, orientację czasowo-przestrzenną, szybkość reakcji, koordynację, pamięć ruchową. Poprzez taniec uczeń wyrabia w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchów - dodał Michał Cyganek.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group