Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 1642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Taneczna niedziela – od baletu po disco dance

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 7:24
Aktualizacja: Wtorek, 28 stycznia 2014, 7:35
Autor: Mea
Fot. Mea
Taniec to świetna zabawa i świetna forma relaksu – mówili uczestnicy tanecznych pokazów, które odbyły się wczoraj (26.01.) w Szkole Tańca Beaty i Tomasza Tabor. – Zaprezentowało się ponad stu tancerzy, którzy za występy otrzymali wyższe Odznaki Taneczne – powiedział Tomasz Tabor, właściciel szkoły.

- W pokazach wystąpili zarówno najmłodsze dzieci z Akademii Tanecznej Malucha , jak i młodzież, dorośli oraz seniorzy. – Nasi uczniowie zaprezentowali różne formy tańca począwszy od baletu, modern jazzu, jampstylu, hip hopu, dancehallu, disco dance a skończywszy na tańcu towarzyskim i orientalnym. Najjmłodszy tancerz miał 3 lata, a najstarszy ponad 70 – mówił Tomasz Tabor.

Początkujący tancerze dzielnie starali się dorównać profesjonalnym parom. – Tańczę już pół roku i bardzo mi się podoba na zajęciach. Dostaję się odznaki i można się przy tym fajnie bawić – powiedział Natan Tabor, pięcioletni syn Tomasza Tabora, który również brał udział w pokazie.

- Lubię tańczyć klasykę np. walca angielskiego, sambę oraz cha-chę - dodał Olek, kolega Natana z grupy.
– Uczę się baletu już trzy lata. Lubię go, bo jest piękny, delikatny i wdzięczny. Tym razem zaprezentowałyśmy fragment „Dziadek do orzechów” – opowiadała Julia Ziomek z Jeleniej Góry.

- Dla córki jest to zabawa, która pozwala rozwijać koordynację ruchową oraz grację – dodała Beata Ziomek, mama Julii.

Nie zabrakło par tańczących w stylu standardowym i latynoamerykańskim. - Taniec pozwala mi oderwać się od nauki i zrelaksować. Najbardziej lubię sambę – podkreślał Sebastian Dziemianowicz z Jeleniej Góry.
- Moim ulubionym tańcem jest jive. To świetna zabawa – dodała Marta Bladowska z Jeleniej Góry, tańcząca w parze z Sebastianem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~:) 27-01-2014 9:17
Super. Szkoda że inne szkoły nie biorą z tej przykładu i nie robią pokazów dla rodziców. Rok temu moja córka chodziła na tańce do ODK i miła jeden pokaz z okazji Orkiestry a wiadomo że każdy by chciał zobaczyć swoje dziecko na takim pokazie.
~gośka 27-01-2014 9:32
Brawa dla wszystkich tancerzy i dla publiczności,która tak gorąco przyjęła wystepujących.BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!
~gluś 27-01-2014 18:38
super!!!!!!!!
~pitar 4-02-2014 20:33
Dziewczyny teraz mają grubiutkie nóżki :| na czele z p. baletmistrzynia :|

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group