Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6105
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tańce, swawole, ale bez hulanki

Niedziela, 11 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 11:28
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Tańce, swawole, ale bez hulanki
Fot. goral
Mieszane uczucia wśród amatorów mocnych brzmień wzbudził piątkowy koncert w ramach 11. Edycji Jeleniogórskiej Ligi Rocka. Wielbiciele ostrych rytmów byli zawiedzeni postawą ochroniarzy i faktem, że nie wszystkie zapowiedziane zespoły wystąpiły na scenie.

Impreza tradycyjnie zgromadziła setki młodych jeleniogórzan, którzy w sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury mieli wysłuchać koncertu sześciu grup rockowych z różnych miejsc w Polsce. - Ale jeden zespół nie dojechał z powodu awarii samochodu, a drugi - z przyczyn losowych - powiedział nam Andrzej Patlewicz, organizator odlotowych zmagań.

Zdaniem jurorów i publiczności najlepiej zagrała grupa Anna Kafana ze Złotoryi grająca klasycznego rocka.
Młodzi ludzie, którzy na edycję ligi przyszli, mieli różne zdanie o koncercie. - Bardzo fajnie, lubię posłuchać muzyki, zwłaszcza metalu - ocenił Jarek. Agnieszka uważa, że poprzednie edycje były lepsze. - Grało 10 zespołów, teraz tylko cztery. I bilety były tańsze - twierdzi dziewczyna.

Część publiczności była zawiedzona faktem, że ochroniarze nie pozwolili na wnoszenie na koncert piwa. - Jestem pełnoletni, chciałem sobie wypić puszkę tego napitku przy muzyce. Rozumiem, że nie wolno tego młodszym, a nie mnie - mówił rozżalony Grzegorz.

Choć w jego opinii koncert zły nie był. - Śmiechy, znajomi i dobra muzyka. Fajnie było. Tańce, hulanki, swawole - mówi chłopak. Podobne opinie usłyszeliśmy od innych wielbicieli lokalnych zespołów rockowych.
Ochroniarze nie wpuszczali nikogo, kto chciał przemycić napoje alkoholowe ze względów bezpieczeństwa. - Taka jest teraz praktyka na wszystkich otwartych koncetach - argumentują organizatorzy.
Kolejny koncert w ramach imprezy zapowiedziany jest na styczeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group