Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 6634
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Taki chodnik i ulica to wstyd

Czwartek, 1 lipca 2010, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Taki chodnik i ulica to wstyd
Fot. TEJO
Jak najgorsze wrażenia i mnóstwo kurzu, którego tumany wznoszą się z piachu pozostałego po zimie, zabiorą z Jeleniej Góry turyści, którzy podążając w kierunku dworca głównego muszą przejść odcinkiem ulicy 1 Maja od skrzyżowania z W. Pola.

Niewymieniane od dziesięcioleci koślawe płytki chodnikowe i brud zalegający na nich – czyli mnóstwo piachu, który „pamięta” akcję odśnieżania miasta zimą – wszystko to sprawia, że spacer tym głównym traktem miasta na długo pozostaje w pamięci.

Muszą tędy przejść przybysze, którzy kierują się w stronę centrum. Sposób, w jaki wita ich Jelenia Góra to wstyd dla naszego miasta. Podobnie zresztą ich żegna. Chyba że goście zdecydują się na powrót autobusem lub taksówką. Ale i wówczas pełna dziur ulica 1 Maja pozostawi wrażenia niezapomniane.

Ten nienormalny stan w tym miejscu stał się normą. Nic nie zmienia się od lat. Nie na nawet komu pozamiatać pozimowych pozostałości nie mówiąc już o wymianie nadżartych zębem czasu płytek chodnikowych. Na nierównościach łatwo potknąć się i połamać.

Wszystko jest skutkiem spraw własnościowych. Tereny te bowiem nominalnie nie są w gestii miasta. Do końca nie wiadomo, w czyjej. Do czasu rozpadu PKP na spółki za tę część Jeleniej Góry odpowiadała jedna z komórek Polskich Kolei Państwowych. Zapewne w tym względzie niewiele się zmieniło. Problem pozostał wciąż ten sam: brak środków na konieczne remonty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group