Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2791
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tablica pamięci jeleniogórskiego zegarmistrza

Niedziela, 30 października 2016, 12:18
Aktualizacja: Wtorek, 1 listopada 2016, 8:46
Autor: UM
Jelenia Góra: Tablica pamięci jeleniogórskiego zegarmistrza
Fot. Archiwum Jelonki.com/Angelika Grzywacz–Dudek
W środę (2.11) o godz. 11.00 przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze, w miejscu, w którym przez wiele lat miał swój zakład zegarmistrzowski Mirosław Skowroński odbędzie się uroczystość wmurowania tabliczki pamiątkowej.

Mirosław Skowroński był jednym z najstarszych jeleniogórskich rzemieślników, jednym z tych, którzy przyjechali tu krótko po II wojnie światowej i przez całe życie opiekował się zegarkami jeleniogórzan, prowadząc w tym samym miejscu swój zakład niemal do ostatnich miesięcy życia. Należał do coraz mniej licznej grupy rzemieślników, którzy niezależnie od trendów współczesnego rynku i koniunktury, trwali przy swojej profesji. Zmarł w marcu br.

- W uroczystości weźmie udział grono przyjaciół Mirosława Skowrońskiego, a w imieniu i z upoważnienia Rodziny zapraszamy wszystkich zainteresowanych – mówi rzecznik UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

- Zegar uliczny, zainstalowany nad jego byłym zakładem, jeden z ostatnich, jakie istnieją w Jeleniej Górze będzie zgodnie z deklaracją, złożoną przez prezydenta Marcina Zawiłę objęty konserwacją przez Miasto, jako przykład jednego z oryginalnych zabytków – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group